Kamienie na Szaniec film

/ 5 odpowiedzi
Odchodzą "jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec", zostawiając po sobie wielką lekcję przyjaźni, honoru i miłości do Ojczyzny.  "Być zwyciężonym i nie ulec – to zwycięstwo". Oto dewiza, jaką w życiu kieruje się trzech młodych przyjaciół: Alek, Zośka i Rudy.Ale jak to w życiu bywa nie wszystko jest czarno białe ,jeśli faktycznie było tak jak jest to przedstawione w filmie ,to kilka faktów daje do myślenia.Chociażby wpływ  jednego z ojców na pozwolenie  przeprowadzenia akcji ?Zachęcam do obejrzenia filmu . 
Odchodzą "jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec", zostawiając po sobie wielką lekcję przyjaźni, honoru i miłości do Ojczyzny.  "Być zwyciężonym i nie ulec – to zwycięstwo". Oto dewiza, jaką w życiu kieruje się trzech młodych przyjaciół: Alek, Zośka i Rudy.

darda

Szczerze mówiąc, film w najlepszym razie taki sobie. Wobec opinii kombatantów moja ocena jest i tak bardzo wysoka. Nie zachęcam. (2014/09/02 08:23)

agdar7

Fakt- film nie rzuca na kolana ,ale w świetle faktów zawartych w filmie ,można zmienić trochę zdanie na temat  samej akcji .Jak wcześniej pisałem wpływ ojca , jednego z bohaterów na opóźnienie przeprowadzenia odbicia ,,Rudego,,i w końcu sam czas akcji 10 minut ,to w tamtych czasach ,,wieczność,, tym bardziej w takim mieście jak Warszawa .Z filmu można wyciągnąć jeden wniosek ,szkolenie ,szkolenie ,szkolenie i jeszcze raz szkolenie,bo wojna nie znosi ,,amatorki,,?   (2014/09/02 17:41)

Komski

A ja bym nie był w ocenie tak surowy jak Darda (choć dosyć często się z Nim zgadzam). Na mnie film zrobił spore wrażenie (mimo, że uparte "uwspółcześnianie" chłopaków i dziewczyn z tamtych lat jest raczej denerwujące). Dla mnie ten film, to mimo wszystko pozytyw. (2014/09/04 08:26)

Festung1991

Mnie film się bardzo podobał-i mówię to jako instruktor harcerski, czujący bezpośredni bliski związek ideowy z bohaterami "Kamieni". Wedle mnie uwspółcześnianie bohaterów miało raczej na celu zabieg uatrakcyjnienia patriotyzmu jako wartości-ważne, aby młodzież widziała żywość tej idei, a nie kolejny kamienny film z marmurowymi ludźmi. Film na bardzo duży plus jak dla mnie. (2014/09/07 13:38)

weldon

Film dokładnie tak samo przekazuje prawdę zawartą w książce oraz opisuje okupacyjna rzeczywistość, jak pan Globisz stanowi wierne odwzorowanie Józefa Zawadzkiego :D (2014/09/09 11:59)