Jeniec: Tak daleko jak nogi poniosą (So weit die F

/ 7 odpowiedzi
Film jest oparty na wątkach powieści Josefa Martina Bauera, opisującej losy żołnierza Wehrmachtu, który w 1944 roku dostaje się do sowieckiej niewoli, a następnie został zesłany do łagru na Syberii.

Zwiastun filmu:

wilczy

Widziałam film który ogląda się rewelacyjnie i przeczytałam książkę, bo zawsze uważam, że w książkach jest więcej niż w filmie i się zawiodłam. Film jest barwniejszy chociażby  słynna scena przy końcówce filmu na moście w książce jej nie mam.      (2011/10/08 15:01)

mag68

Zaciekawiliście mnie. Ponieważ filmu nie znam, pożyczyłem płytę i obejrzę go w wolnej chwili. (2011/10/11 19:28)

Lehu

Właśnie od tego jest ta grupa ;) swoją drogą kilka razy to oglądałem i uważam, że film jest super - trzeba niebawem odświeżyć pamięć i zobaczyć go po raz kolejny... chociaż mi końcówka zupełnie nie przypadła do gustu. (2011/10/11 20:04)

Kryst314

przeszedł on od przylądku dieżniewa nad morzem beringa do iranu (2011/10/18 09:17)

Kryst314

Po II wojnie światowej niemiecki żołnierz Klemens Forell (Bernhard Betterman) trafia do sowieckiej niewoli. Zostaje zesłany na 25 lat ciężkich robót w głąb Syberii, na Przylądek Dieżniowa. Nie daje się jednak złamać nadzorującemu go bezwzględnemu podpułkownikowi Kamieniewowi (Anatolij Koteniow). Po czterech latach pracy w kopalniach udaje mu się uciec. Przebycie 14 tysięcy kilometrów przez niemal bezludną Syberię zajmuje mu trzy lata. Krok za krokiem, wciąż walcząc z bezlitosną naturą, Forell kieruje się w stronę Iranu i Turcji - jego drogi do wolności. Ale w ślad za nim podąża pościg kierowany przez Kamieniewa. Film jest osnuty na wątkach powieści Josefa Martina Bauera, opisującej autentyczne losy żołnierza Wehrmachtu, który w 1944 roku dostał się do radzieckiej niewoli, a następnie został zesłany do łagru na Syberii. (2011/10/18 09:18)

mag68

Wreszcie obejrzałem film. Faktycznie, jest rewelacyjny i naprawdę warty obejrzenia. (2011/11/02 21:47)

wilczy

3 grudnia o godzinie 20:00  TVN wyemituje 1 część filmu, druga część  za tydzień 11 grudnia  (2011/12/02 18:44)