Japoński pilot zestrzelony w okolicy Suwałk

/ 7 odpowiedzi
Czy ktoś słyszał iż samolot japoński/pilot japoński został zestrzelony pod koniec wojny w okolicach Suwałk. Czy to możliwe by Japończycy służyli w armii niemieckiej?. Sorry za dziwne pytanie.
harnas

Marynarze podwodniacy japońscy   szkolili się  nieoficjalnie na Helu w  ośrodku szkoleniowo badawczym  Krigsmarine  podczas 2 WW  więc może i jakiś pilot  zabłąkał sie do  Polski ? (2013/04/16 12:17)

harnas

http://en.wikipedia.org/wiki/Chiang_Wei-kuo   -  Jedyny znany mi przypadek może ktoś zna podobne ?urodzony w Japonii ale z pochodzenia Chińczyk    -Skończył niemiecka uczelnię wojskową ale nie walczył na terenie Europy. (2013/04/16 12:27)

Hindus

Harnas – to akurat był przyrodni syn Czank Hai Szeka, więc nie ma się co dziwić, że w trakcie bardzo ożywionej współpracy militarno – gospodarczej między Chinami, a III Rzeszą (do 1941 roku), syn chińskiego wodza miał okazję studiować na niemieckich uczelniach wojskowych.

Pozdro

Hindus

(2013/04/17 09:16)

Jaburek

W jednym z bunkrów, o ile mnie pamięć nie myli, w Kołobrzegu chłopaki wykopali drugowojenną arisakę :-)

(2013/04/25 23:18)

(ks)

A mógłbym wiedzieć skąd to info o Japończyku i Suwałkach? (2013/04/26 00:52)

formoza58

Był Japończyk w 1 P.Szwol. w Warszawie,był min. w 3PSK w Wołkowysku lub w CWK w Grudziądzu,mógł być w Suwałkach w gościnie w pułkach ... (2013/04/26 09:16)

argo

W jednym z bunkrów, o ile mnie pamięć nie myli, w Kołobrzegu chłopaki wykopali drugowojenną arisakę :-)

Sporo arisak wylazlo we Wroclawiu, wbrew pozorom wcale nie jest to jakos strasnzie egzotyczny karabin w Polsce (2013/04/26 12:13)