Jakie to mundury i odznaczenia?

/ 4 odpowiedzi

Witam, jestem nowa na forum, mam na imię Małgorzata.

Prowadzę drzewo genealogiczne mojej rozległej rodziny, w której występują  dzielne i waleczne osoby. Właśnie w związku z tym, aby ocalić pamięć o tych osobach bardzo proszę o zidentyfikowanie wojska, mundurów i odznaczeń.

Mam kilka zdjęć, więc muszę kilkakrotnie powtórzyć wątek

Pozdrawiam

formoza58

Serdecznie witam na forum :-)Czarne,lewe naramienniki (widoczne wyrażne u przynajmniej u jednego),oznaczają przynależność żołnierzy do 1 Dywizji Pancernej gen.Stanisława Maczka.Nie jestem za bardzo na bieżąco z Kawalerią Pancerną,ale Oni są z jednego oddziału.Trochę nie pasuje (proporczyki na kołnierzach i odznaki) na 24 P.Uł lub 10PSK,ale muszę zerknąć na materiały,bo mi kojarzy na dywizyjny 1 P.Artylerii... (2012/03/29 15:10)

formoza58

Tak,sprawdziłem dla upewnienia kształt odznaki (krzyż w kształcie odwróconej swastyki,dwie skrzyżowane lufy armatnie i na kole w środku odznaki napis "1PAM"),to są żołnierze 1 Pułku Artylerii Motorowej 1D.Panc.W związku z tym na kołnierzach mają proporczyki "kawaleryjskiego kształtu" o barwie czarno-szmaragdowej. (2012/03/29 15:25)

formoza58

:-)...Oj,byłbym zapomniał,umundurowanie oczywiście brytyjskie.Pozdrawiam serdecznie (2012/03/29 15:27)

gostel

Bardzo dziękuję!

Pora przedstawić: bohater pierwszy od prawej to Leon Kozakiewicz (1911-1997)

Pozdrawiam

(2012/03/30 07:22)