Jaki to karabin?

/ 4 odpowiedzi
Dzisiaj znalazłem w internecie zdjęcie takiego karabinu. Ktoś wie co to za model (być może samoróbka), ewentualnie jak była zasada działania broni - czy wszystkie lufy strzelały naraz (raczej wątpliwe ze względu na odrzut), czy może kolejny strzał następował np. sekundę po poprzednim?

fuchsi

Witaj,

mozno sprawdzic, co jest pod "Gatling"..........

pozdrowko (2013/04/17 21:23)

hejteryk

Witam,znalazłem w internecie zdjęcie poniższej broni.Zastanawiam się jak ona wyglądała wcześniej, jak się nazywa i skąd pochodzi.
Zdjęcie:[img]http://images39.fotosik.pl/2063/a58bf0bee6b4bac5gen.jpg[/img]
Dziękuję z góry za Waszą pomoc.Pzdr.h. (2013/06/07 17:51)

Razorblade1967

hejteryk: Zastanawiam się jak ona wyglądała wcześniej, jak się nazywa i skąd pochodzi.

Sztucer myśliwski systemu Mauser - po elementach czyli lufie z komorą zamkową oraz magazynku z osłoną spustu (sam mechanizm spustowy "na oko" nie przerabiany, typowy dla wojskowego Mausera) wyraźnie bardzo bliski wojskowemu kbk Mauser.

Równie dobrze może to być broń zbudowana na bazie wojskowej broni (przebudowana - spotkałem się z czymś podobnym ostatnio, właśnie przebudowa Mausera akurat polskiego kbk wz.29 - inna osada, dodany przyśpiesznik i montaż lunety, ale w środku lufa z komorą zamkową, zamek z przeformowaną rączką oraz magazynek od typowego wz.29), może to być zarówno jakaś broń bardziej seryjna, jak i zbudowana w pojedynczym egzemplarzu. Stan zachowania i jakoś zdjęcia nie pozwala (przynajmniej mnie) na bliższą identyfikację.
(2013/06/07 20:23)