Jaki to jest mundur?

/ 7 odpowiedzi
Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji munduru.

JaRost

Jest to carski oficer w odzieniu zimowym chociaż kożuch raczej nie jest regulaminowy. Tyle na podstawie zdjęcia tej jakości.  (2012/08/05 17:22)

JaRost

Portupeja do szabli wzoru 1881 lub 1884, szaszka "dragonka" wzoru 1881, oficerski temblak do szaszki, pas typu kawaleryjskiego, naramienniki dzienne z 1 prześwitem (jak będzie lepsze zdjęcie będzie można przybliżyć stopień). Standardowa czapka polowa. 
Ciężko powiedzieć coś więcej.   (2012/08/05 17:29)

franzu

Bardzo dziękuję za info.
Postaram się o lepszy skan. (2012/08/13 21:32)

franzu

Witajcie,
Udało mi się zrobić kilka skanów w wyższej rozdzielczości.
Niestety, ze względu na ograniczenie wielkości zdjęcia na forum nie jestem w stanie ich umieścić bezpośrednio. Załączam więc link do katalogu gdzie wrzuciłem skany.

http://www.szczawnica-pokoje.pl/fotki/Mundur/

Czy da się z tego wyciągnąć jeszcze jakieś informacje?

Pozdrawiam. (2012/10/12 15:37)

Rumcajs

Jarku gwiazdek na pagonie nie widać. A nie ciekawi co on ma w prawym ręku? Czyżby jakaś "trzcinka"? Szabla w pochwie, więc coś pod tym kontem trzyma. Kożuch nie ma guzików w orłem. (2012/10/12 22:54)

JaRost

Pagony bez gwiazdek znaczy kapitan. Bączek oficerski na czapce. Kabura do rewolweru "leworęczna", używana głównie w kawalerii. I na ten rodzaj wojsk bym stawiał. "Trzcinka" to może być jakąś szpicrutka. Trochę gryzie mnie brak paska przy czapce ale i takie przypadki się zdarzały. Dokładniej się określić już chyba nie da przynależności. (2012/10/13 09:26)

franzu

Dziękuję za pomoc, nie spodziewałem się tyle dowiedzieć o przodku.
Szacunek za wiedzę.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam. (2012/10/22 21:14)