Jaki nóż dla partyzanta?

/ 8 odpowiedzi
Chciałbym zapytać o pewną rzecz, mianowicie w rekonstrukcji zajmuje partyzantką z lat II WŚ, i nie do końca narazie mam chęć i środki na kupno oryginału bądź repliki bagnetu, niemieckiego czy polskiego ale chciałbym jednak posiadać na rekonstrukcji jakiś nóż ze względów praktycznych, i teraz pytanie; czy może to być na pewno nóż myśliwski, oczywiście rękojeść z drewna bądź poroża?                                                           Pozdrawiam, 
Stary Kojot

Dużo bardziej praktyczny będzie składany scyzoryk w jakiejś starej, drewnianej oprawie. (2013/12/27 20:06)

Wrotycz

Nie sadzę aby koledze chodziło o to aby nosić schowany scyzoryk w kieszeni  którego nikt nie widzi, raczej o nóż zatknięty za pasek który będzie nadawał partyzantowi, bardziej groźnego wyglądu. (2013/12/28 10:35)

MAdam 34

Przyznam Kojotowi rację. Partyzant póki nie podniósł z pola walki należnego mu bagnetu, a i nawet potem i tak w kieszeni nosił scyzoryk. Nie koniecznie ów "do szczepienia" drzewek, jak Czereśniak. Ale postać i zachowania owego pancernego nie najgorzej ilustrują sposób myślenia chłopa (Ci stanowili niemały procent składu oddziałów) w owych czasach- bez urazy dla partyzantów. A na marginesie, czy Kolega ma problem z "dozbrojeniem" się? Może pomogę.. (2013/12/28 13:01)

marcin266

Nie, z dozbrojeniem nie mam problemów. Umundurowanie też jest w porządku. A ma Kolega jakieś ciekawe repliki na zbyciu?  (2013/12/28 22:07)

marcin266

Nie, z dozbrojeniem nie mam problemów. Umundurowanie też jest w porządku. A ma Kolega jakieś ciekawe repliki na zbyciu?  (2013/12/28 22:07)

marcin266

W sensie ciekawości, bo jeżeli chodzi o sprzedaż czy kupno to zapewne to nie ta część tego portalu. Dalsze wiadomości na ten temat prosił bym wysłać na skrzynkę.                                                                         Pozdrawiam. (2013/12/28 22:10)

dimmu66

Tak jak radzą Koledzy - kozik z drenianymi okładzinami. A jak chcesz coś "za pas" to proponował bym bagnet niemiecki albo nóż w stylu ZIK-a (2013/12/31 14:25)

kapitan Koot

Jeśli partyzant nie jest moskiewskiego pochodzenia, to ZIK raczej odpada. Bagnet niemiecki jak najbardziej, ewentualnie myśliwski nóż z rękojeścią z rogu albo drewna. (2013/12/31 18:54)