Jaką replikę broni zakupić dla żołnierza Wehrmacht

/ 9 odpowiedzi
Witam. Mam mały kłopot,zamierza brać udział w rekonstrukcjach i  zacząłem zbierac mundur Wehrmachtu, ale mam dylemat jaką zakupić replikę broni i tak zastanawiam się nad kupnem Mausera 98k lub MP-40 i tak nie wiem co lepiej zakupić, więc proszę o poradę starszych rekonstruktorów i pozdrawiam.
argo

Za mało danych, poczatek wojny czy koniec, zwykly schutze czy unteroficer, piechota czy jakies inne formacje .... najbezpieczniej kupic mausera 98K, był uzywany wszedzie. (2011/07/03 17:56)

harnas

Na 39-Mp 40 raczej odpada (2011/07/03 18:24)

Hades

Jak już koledzy wyżej napisali, musiałbyś dokładniej określić sylwetkę żołnierza WH jakiego chciałbyś rekonstruować.

Rozrzut jest bardzo wysoki, od broni krótkiej takiej jak chociażby Luger P08 czy Walter P38 przez kb i peemy po karabiny szturmowe na amunicję pośrednią - Sturmgewehry 44. (2011/07/03 20:03)

arasnt1

Witam mysle ze mauser k98 bedzie uniwersalny poniewaz był wykorzystywany przez cały okres wojny. Ja polecam mausera oczywiscie jak koledzy zauwazyli zależy od okresu i  stopnia wojskowego. (2011/07/03 20:15)

edek123

interesuje mnie bardziej początek wony, zwykły schutzen, piechota. (2011/07/03 22:59)

arasnt1

Witaj

Jezeli początek wojny to Mauser K98 zwłaszcza że jesteś szeregowym .

popzdrawia aras

(2011/07/04 10:53)

edek123

Aha, dzieki wszystkim za podpowiedź i pozdrawiam. (2011/07/04 11:50)

Damirion

hej wlasnie znalazlem to o czym pisesz i powiem ci ze tez właśnie przedchwila  wpisalem na necie co na poczatek mauser czy mp40 haha zrządzenie losu :) jak do tej pory to mam pas ,klamre wehrmachtu oby dwie kopie a co do oryginalnych to szelki , puszkę od gazmaski i odznaczenie winterschlacht im osten na początek to lipa trochę ale nie poddaje sie :) mi chodzi o zwykłego żołnierza piechoty nie mam jakiś innych celów co jeszcze potrzebuje a tobie jak dalej idzie ..? (2011/07/13 21:09)

Damirion

hej właśnie znalazłem to o czym piszesz i powiem ci ze tez właśnie przed chwila  wpisałem na necie co na początek Mauser czy mp40 haha zrządzenie losu :) jak do tej pory to mam pas ,klamrę Wehrmachtu oby dwie kopie a co do oryginalnych to szelki , puszkę od gaz maski i odznaczenie winterschlacht im osten na początek to lipa trochę ale nie poddaje się :) mi chodzi o zwykłego żołnierza piechoty nie mam jakiś innych celów co jeszcze potrzebuje a tobie jak dalej idzie ..?
(2011/07/13 21:11)