jak znaleźć informacje na temat mojego dziadka, kt

/ 2 odpowiedzi
wiedząc, czy imię i nazwisko rodowe dziadek famrliyu dowiedzieć się o niej. Walczył w polskiej armii w 1939 roku
darda

Samo imię i nazwisko to może być za mało.
Dobrze by było ustalić jak najwięcej dodatkowych informacji - rok i miejsce urodzenia, może zdjęcie (żołnierze lubili się fotografować i wysyłali zdjęcia rodzinie), jakieś szczegóły z opowieści rodzinnych...
I tak może się nie udać, w końcu wiele dokumentów przepadło podczas i po wojnie, ale próbować trzeba. (2014/05/27 21:46)

dariusz-mitka

WitamJa też poszukuję informacji o wojennej przeszłości mojego dziadka. On mi nie zdążył opowiedzieć bo zmarł gdy miałem 6 lat. Czy istnieją jakieś ogólnodostępne spisy z mobilizacji 1939? Czy jest szansa bym dowiedział się czegoś więcej o żołnierzu Józef Mitka syn Zofii i Walentego urodzony 11-10-1911 w Trzebownisku powiat rzeszowski, w 1939 mieszkał w Dąbrówkach gmina Czarne powiat łańcucki. Czy był jakiś klucz terytorialny odnośnie przydziału mobilizacyjnego. Może gdybym znał ewentualne pułki to w kilku lub kilkunastu jednostkach łatwiej byłoby szukać.pozdrawiam Darek Mitka (2014/09/07 23:07)