IV Piknik Militarny "Pierwszy Dzień Wolności" - Ja

/ 4 odpowiedzi / 3 zdjęć
  Przed nami kolejny Piknik Militarny, tym razem w Jastrowiu. Odbywa się corocznie w sierpniu i trwa przez trzy dni (piątek, sobota, niedziela), w tym roku odbędzie się w terminie 14 - 16. 08.

Podczas każdej imprezy, organizatorzy przygotowują dla widzów masę ciekawych atrakcji, spośród nich można wymienić: pokazy dynamiczne prawdziwego sprzętu wojskowego zapierające dech w piersiach inscenizacje walk z czasów II wojny światowej - z użyciem czołgów i pojazdów pancernych, wieczorne koncerty znanych zespołów, pyszną wojskową grochówkę, wesołe miasteczko dla dzieci, stoiska handlowe oraz wiele innych.

Ciekawym urozmaiceniem tegorocznej imprezy będzie konkurs - Grupa Rekonstrukcji Historycznej Złotów wraz z organizatorem Pikniku Militarnego w Jastrowiu 14 - 16 sierpnia ogłasza konkurs na najlepszą i najciekawszą dioramę historyczną którą należy przygotować i zademonstrować od dnia 15 sierpnia godz. 10:00 do dnia 16 sierpnia godz. 13:00 w Jastrowiu podczas Pikniku Militarnego.

Do konkursu zapraszają wszystkie Grupy Rekonstrukcyjne i stowarzyszenia z Polski i zza granicy. Diorama musi przedstawiać w sposób ciekawy i interesujący dla osób zwiedzających teren Pikniku dowolną formację wojskową, wydarzenie wojenne, jednostkę wojskową, sprzęt wojskowy itd.  Zgłoszenia do konkursu do dnia 4 sierpnia pod numerem telefonu 793 791 644793 791 644 W sprawie podania bliższych szczegółów prosimy o kontakt telefoniczny Głowna nagroda dla najlepszej Dioramy Historycznej to 3 tys. zł.

Piknik Militarny w Jastrowiu ma już wyrobioną markę wśród pasjonatów militariów i słynie z interesujących inscenizacji historycznych. Tak będzie i w tym roku - organizatorzy przewidzieli na IV edycję trzy inscenizacje militarne (w piątek prawdopodobnie odbędzie się inscenizacja nocna, co jeszcze bardziej uatrakcyjni imprezę).

Komandor Pikniku Witold Przewoski jak na razie trzyma wszystko w tajemnicy. Mówi, że jeżeli to kogoś interesuje to na pewno przyjedzie i nie poczuje się zawiedziony. Oczywiście do Jastrowia - jak co roku - wybiera się "chojnicka ekipa". To zaledwie niecała godzina jazdy samochodem z Chojnic i już dziś warto sobie zarezerwować wolny termin na ten okres. Do zobaczenia w Jastrowiu na IV edycji Pikniku Militarnego "Pierwszy Dzień Wolności"

D. Wałdoch

Wojciech611


Byłem w tym roku Jastrowie ;) Warto było ;) (2016/02/19 08:23)