Inscenizacja bitwy pod Panasówką

/ 3 odpowiedzi

3 września 1863 roku pod Panasówką siły powstańcze pod dowództwem Marcina Lelewel-Borelowskiego starły się z wojskami rosyjskimi. W 150 rocznicę tej bitwy pragniemy oddać hołd wszystkim powstańcom, którzy właśnie tu pod Panasówką stawili czoła przeważającym oddziałom. Zapraszamy do udziału w inscenizacji wszystkich tych, którzy chcą być razem z nami na przepięknych wzgórzach Zamojszczyzny i oddać hołd walecznym partyzantom. Zaproszenie kieruję do grup pieszych i konnych, które chciałyby stanąć na polach Panasówki.

http://www.facebook.com/groups/269698029826918/

[email protected]

Rumcajs

Prosiłbym o podanie terminu planowanej imprezy, bo się nie doczytałem. W tym roku 3 września wypada w tygodniu, więc raczej ten dzień odpada. Końcówka sierpnia to chyba kolizja z Komarowem. To kiedy proponujecie? A może właśnie dzień po dniu np. w sobotę powstanie 63, a w niedzielę bolszewia? To by ułatwiło logistykę i zachęciło ludzi do przyjazdu. I proszę nie traktować tego jako żartu, bo jestem przykładem osoby zajmującej się jednocześnie tymi dwoma tematami, a trochę takich ludzi jest.  (2013/02/17 19:25)

Rotmistrz 9PUM

Jasne, mój błąd.... Inscenizacja bitwy odbedzie się 8 września. (2013/02/18 07:43)

Rotmistrz 9PUM

W temacie połączenia inscenizacji bitwy pod Komarowem i Panasówką, muszę stwierdzić niestety, że takie zestawienie jest niemożliwe. Powodem takiego myślenia jest forma, jaką przyjęliśmy w organizacji przedsięwzięć pod Komarowem. Powód - zmagania kawalerzystów rozłożone są na 3 dni: 2 dni wielkie manewry kawalerii (piątek, sobota każdego roku) oraz uroczystości połączone z insceniazacją (niedziela). Kulminacją jest oczywiście niedziela, kiedy odbywają się uroczystości patriotyczno wojskowe i nasza działka inscenizacja. Logistycznie uwaga słuszna, jednak połączenie tych imprez, moim zdaniem (i nie tylko z mojego punktu widzenia) dużo utrudnione. Oczywiście kwestie terminów, to rzecz inna i otwarta przy organizacji tegoż, aczkolwiek w tym roku to 2 tygodnie różnicy. (2013/02/19 07:43)