Iłża 2012 plusy dodatnie i plusy ujemne

/ 43 odpowiedzi / 10 zdjęć
Iłża 2012 plusy dodatnie i plusy ujemne
jazlowiak

Chciałem serdecznie podziękować za udział w imprezie w Iłży. Pozdrowienia dla wszystkich Iłżakowców. Monografia Pakosławia doskonała! (2012/08/05 23:09)

darda

Impreza przesympatyczna i ciekawa. Gdyby nawet chcieć się do czegoś na siłę przyczepić, to nie bardzo jest do czego.

Przy okazji - jak widać kajzerowi przybył nowy rekrut. Zobaczyć go w galerii Żelaznego Orła w pruskim mundurze, zwłaszcza na zdjęciu "najwyższy - najniższy", bezcenne! (2012/08/06 10:30)

Mariusz P

https://plus.google.com/photos/117806882241375370704/albums/5773556662218431041 (2012/08/06 16:12)

Mariusz P

https://plus.google.com/photos/117806882241375370704/albums/5773556662218431041?authkey=CPTJi86HhqrWJQ (2012/08/06 17:19)

radio

(2012/08/06 20:31)

darda

Radiostacja z imprezy na imprezę coraz piękniejsza! (2012/08/06 21:31)

radio

Dziękuję. Redakcji i Organizatorom. (2012/08/07 07:04)

JaRost

Nie byłbym sobą gdybym się nie przyczepił. Toteż się przyczepię. Ale mam nadzieję, że uzyskam sensowną odpowiedź. Wtedy zwracam honor.
Jakieś tam niewielkie podstawy w tym przypadku są więc może warto pomyśleć i doprowadzić się do porządku. 
W zasadzie przyczepię się jedynie do stopnia wojskowego. Czapka podoficerska, a naramienniki pułkownika Lejb-Gwardii (?), wojsk inżynieryjnych (?) z monogramem... no właśnie kogo nie za bardzo wiem czyim. 
(2012/08/07 16:23)

JaRost

Monogram to chyba należy do Małgorzaty II, królowej Danii... obecnej. Czyżby jakiś legion duński?? :)))))))))) (2012/08/07 16:55)

darda

Cóż, pan pułkownik zgubił swoją czapkę, więc przymierzył moją :-) (2012/08/07 17:50)

PRUSS

Widzę, że Pan Starszy Sierżant ma oficerską kokardkę :) (2012/08/07 18:23)

PRUSS

A Panu pułkownikowi trzeba zamienić i same pogony. Polowe pjgony carskiej armii były zielonego koloru z ciemno pomarańczowymi lukami.
Ale to nie poważnie... Jeszcze nie widziałem żadnego zdjęcia (oprócz foto Mikołaja II)  na którym pułkownik Carskiej Armii miał polowe pogony i koszulę na wzór radzieckiej gimnasterki (2012/08/07 18:40)

PRUSS

Jarek,  zostaniemy przeklęci...  
I nikt nas nie zaprosi na żadną imprezę już  :))))))))))))) (2012/08/07 19:20)

darda

Widzę, że Pan Starszy Sierżant ma oficerską kokardkę :)

Coś trzeba było na głowę złożyć, skoro wyższa szarża moją czapkę sobie upodobała. A że pod ręką była akurat oficerska... :-)
Na serio - w Iłży były dwie grupy odtwarzające stronę rosyjską. Część gorzej umundurowana, pod wodzą Kamila  ("pana pułkownika") działała na dalszym planie, gdzie błędy mundurowe nie były praktycznie widoczne. Umożliwiło to lepsze "wypełnienie pola" wojskiem i zwiększało przez to realizm odgrywanych scen. Z pewnością dużo lepiej by było, gdyby wszyscy mogli mieć prawidłowe mundury, i gdyby nie było potrzeby stosowania takich prowizorycznych rozwiązań, jak te słusznie wytknięte.
Inną sprawą jest, że Legion Puławski, doprawdy nie będący pupilkiem rosyjskiego dowództwa, przez cały czas swego istnienia borykał się z ogromnymi problemami zaopatrzeniowymi. Użycie starszych wzorów mundurów i pewne odstępstwa od obowiązujących regulaminów nie byłoby wcale błędem. Oczywiście użycie wzorów późniejszych  błędem już jest. (2012/08/07 19:30)

JaRost

Grzegorz, ale ja jestem w stanie zaakceptować nawet te gimnastiorki radzieckie, bo raczej Koledzy nie zajmują się na bieżąco armią carską, a jak sam zauważyłeś czymś pole trzeba było zapchać. Ale po kiego czorta te duńskie świecidełka, Przecież o wiele lepiej byłoby bez nich.  No powiedz czy nie. To nawet prowizorka nie jest bo i kozacy i gwardziści mieli zbliżone wzory pagonów bez jakichkolwiek monogramów. 
Do biedoty LP niogo chyba przekonywać nie trzeba. Jest ona uzasadniona historycznie zarówno na zdjęciach jak i w przekazach. 
Jednocześnie chciałbym wyrazić uznanie dla Chłopaków za zrobienie imprezy! Bo dzięki temu LP znowu ożył.  (2012/08/07 20:07)

PRUSS

Grzegorz, znasz, ja nie kiedy nie będę śmiał się nad kolegami.
I jeśli jest potrzebna moja pomoc, to zawsze pomogę.
Robimy jedną sprawę / robotę, odtwarzamy historię.
Ale to trzeba robić poprawnie i ładnie! (2012/08/07 20:11)

franekdolas55

widze że o mnie panowie debatują : carskie wojsko robię od niedawna pagony to nie do końca inżynieryjne a po naszemu taborowe ale nie będę się teraz w to wgryzał wzorowałem sie na ospreyu a co do czapki to pożyczona od kolegi jak już wspomniał wyżej .Co do tego świecidełka jak to kolega nazwał to są robione na zamówienie monogramy Mikołajewskie a dokładniej robione ze zdjęcia znalezionego pod Kockiem gdzie stacjonowała od 1889-1914 kompania marszowa jednego z pułków oraz baon artylerii. mam troszke bałaganu w muzeum z uwagi na przeniesienie ale jak sie obrobimy i znajdę to zdjęcie to je wstawię Monogramy duńskie sa po pierwsze większe i szersze jak zauważyłem różnią się troszkę ale teraz najważniejsze gimnastiorka to tez tak nie do końca armii czerwonej bo szyta wedle wzoru z tego samego zdjęcia . mam kilka pytań co do sylwetki ale nikt nie jest doskonały  (2012/08/07 20:57)

darda

Koledzy, ja się z Wami w 100% zgadzam! Mówiąc o prowizorce, miałem na myśli zamieszanie z czapkami :-)

Pamiętajmy, że choć rekonstrukcja armii carskiej w Polsce zrobiła w ciągu ostatnich 2 lat GIGANTYCZNY krok naprzód, to nadal jest to jeszcze jej początek, i wszyscy się wciąż wiele musimy nauczyć.
No, może niektórzy, w tym ja, trochę więcej ;-) (2012/08/07 21:24)

JaRost

Kamil w takim razie ja poproszę o lepsze foto tych monogramów. 
Napisz też proszę jaki dokładnie to ma być pułk to sprawdzę. 

Z tego co szukałem ( a szukałem cały dzień) jedynym monogramem z "M" był monogram Michała Mikołajowicza i wyglądał tak: 
Różnica jest dość istotna. 
Napisz proszę jaki to miał być pułk, a znajdziemy odpowiedni wzór naramiennika oraz szyfrówkę dla niego. 
Ja na twoim monogramie widzę wyrazie M oraz 2 i R wplecione u jego stóp. Tak jak w duńskim.  (2012/08/07 21:25)

franekdolas55

takie pagony nosiły  szkoły wojsk kozackich, 1 pułk kawalerii,- białe z czerwoną wypustką: 1 szkoła 1 2 korpusy kadetów; racja w czasie wojny je ujednolicono na zielone i takowe też posiadam z białym monogramem M (białe malowanie to tabory jak koledzy zapewne wiedzą ) dopuszczało się wpinanie monogramu do pagonów Zielonych u wyższych oficerów za chol.....e nie wiem jak taki pagon wyglądał polowy porucznika taborów oprócz monogramu jak robiono szarżę ?

a że każda krytyka sie przyda to do zmiany jest :
czapka  - tylko jak ja zrobić na oficerską
pagony mam zielone z czerwoną obwódką i białym monogramem M jak zrobić szarżę ?
pagony wyjściowe ? czy mogą zostać te ?
i skoro gimnastiorka jest nie koszerna to jaka ?
(2012/08/07 21:38)

franekdolas55

nie 2 A L i P miało być
ten monogram Mikołajewski jest taki jak ja mam chciałem go połączyć z monogramem LP i tak mi gość zrobił więc nie miej proszę pretensji odepnie się i będzie dobrze ale chce powiedzieć że ładnie wygląda na wyjściowych pagonach ...:)
może uda mi sie wkleić zdjęcia (2012/08/07 21:41)