Identyfikacja ubioru.

/ 5 odpowiedzi / 3 zdjęć
Dzień dobry,
Wpadł mi w ręce taki oto kaftan.
Wydaje mi się, że jest on z okresu renesansu, ale nie jestem pewien.
Z tego powodu proszę Was o identyfikację.
Wszelkie grafiki czy obrazy przedstawiające osoby ubrane w cos podobnego bedą bardzo pomocne.

Pozdrawiam, Kacper.

Stary Kojot

Może ten kaftan ma jakieś cechy renesansowe...? A to nie jest jakiś kostium teatralny aby? (2018/07/21 12:47)

Unionista

Owszem - jest z teatru. Tak na oko ma jakieś 60 lat. Kołnierz jest z koronki, a to cecha typowa dla renesansowych ubiorów. Wykonany jest z dobrego materiału. Po dotyku na pewno naturalny. (2018/07/21 13:32)

Izulla

Na zdjęciu uczestnik - jeśli dobrze pamiętam - obchodów Calcio Storico/ Calcio Fiorentino. Calcio to pierwowzór piłki nożnej mający swe korzenie w epoce renesasu. Zdjęcie zrobiłam we Florencji, bodajże w czerwcu 2010 roku. (2018/07/22 02:51)

Izulla

I jeszcze rycina znaleziona na Pintereście, a przedstawiająca przykład renesansowej mody w wydaniu zarówno damskim jak i męskim. (2018/07/22 02:54)

Izulla

poniżej fragment fresków Pinturicchia w sieneńskiej bibliotece Piccolominich (1502-1508); podsumowując: część kostiumu teatralnego stylizowana na kaftan męski z okresu późnego gotyku/ wczesnego renesansu, według mody obowiązującej na obszarze obecnych Włoch (2018/07/23 00:38)