identyfikacja znalezionej broni

/ 9 odpowiedzi / 2 zdjęć
jeśli ktoś wie co to za broń, to proszę o pomocżadne symbole nie widoczne.
z góry dzięki za pomoc

darda

A masz świadomość, że jakby to idiotycznie nie brzmiało, posiadanie tego kawałka złomu jest przestępstwem?
Zasadniczo sugeruję przygotowanie szczoteczki do zębów, zapasu fajek jeśli palisz i kasy na wypiskę. Chciałby się uśmieszek na końcu wstawić, ale nie ma się z czego śmiać. (2013/08/02 22:09)

rocko2kw

a po drugie to ja tej części nie posiadam w domu i nie jestem właścicielem to za posiadanie mi nic nie zrobią.a w ustawie jest o posiadaniu broni i o zezwoleniu.

(2013/08/02 22:39)

rocko2kw

Według Sądu Apelacyjnego w Katowicach posiadacz części broni palnej nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej, nawet jeśli nie ma pozwolenia na broń. Dla przypisania posiadaczowi części broni palnej odpowiedzialności przewidzianej w art. 263 par. 2 kodeksu karnego nie jest wystarczające ustalenie, że znajdują się w jego władaniu części takie jak lufa, bębenek czy komora zamkowa. Muszą być one niebezpieczne dla życia lub zdrowia, zdolne do wystrzeliwania pocisków i rażenia na odległość. Cechy gotowości będą zatem posiadać w rozumieniu ustawy o broni i amunicji tylko te części broni palnej, które wykazują sprawność i funkcjonalność techniczną pozwalająca na ich bezpośrednie wykorzystanie zgodnie z przeznaczeniem. Według orzeczenia Sądu Apelacyjnego w Katowicach posiadanie skorodowanej broni o zakrzywionej lufie i niesprawnym mechanizmie spustowym nie może być więc karane. (2013/08/02 22:40)

rocko2kw

temat do usunięcia (2013/08/02 23:17)

MAdam 34

Mod, ja wiem że to "chory" kraj, ale z tym złomem (dosłownie) to nawet o paragraf trudno. Chyba za dużo strachu. Natomiast do autora zdjęć: Trudno orzec, spróbuję pogrzebać w literaturze. (2013/08/03 22:30)

PlutonowyKOP

Witam !

Panowie przepisy, przepisami, prawo prawem, ale człowieka interesuje, co to za "sprzęt". Wg. mojej oceny, tak na 95% jest to rosyjski Berdan mod. 2 wz. 1870. Nie mam pełnych danych odnośnie długości lufy i nie bardzo jestem w stanie stwierdzić, czy jest to karabin, czy wersja tzw. "dragońska" lub "kozacka". Karabinek był znacznie krótszy. Jezeli otwór w lufie u wylotu-kaliber, a przynajmniej tego, co z niej zostało jest większy niż 1 cm, to raczej na pewno jest Berdan. 

(2013/08/06 12:24)