Identyfikacja znaku na berecie oraz munduru

/ 6 odpowiedzi
Witam Ostatnio znalazłam w domu ciekawe zdjęcie Bardzo ciekawi mnie kim był,gdzie służył przodek ze zdjęcia? Mundur przypomina mi odrobinę strój spadochroniarzy ale znak na berecie niestety nic mi "nie mówi" Nie znalazłam nic podobnego w internecie Może ktoś z Państwa potrafi rozwiązać tą zagadkę ? Najbardziej nurtuję mnie beret a może nie jest to w ogóle strój wojskowy?

edward1949

kompania wartownicza w   Niemczech  rok 1945. (2014/06/15 23:36)

schiperke

kompania wartownicza w   Niemczech  rok 1945.

nigdy bym na to nie wpadła dziękuję za odpowiedź  (2014/06/15 23:41)

edward1949

proszę zwrócić uwagę na pas . (2014/06/15 23:58)

schiperke

Zaraz po informacji, że jest to kompania wartownicza poszukałam fotografii w internecie i to jest dokładnie to Zgadza się pas jest dość charakterystyczny Porównując zdjęcia z wyszukiwarki i "wklejonego" przez Pana łatwo już to odgadnąć tzn że jest to kompania wartownicza Wcześniej napisałam zdanie, że nigdy bym na to nie wpadła ponieważ nigdy nie słyszałam w opowieściach rodzinnych aby ktoś z rodziny mojego pradziadka znajdował się w Niemczech lub choćby okolicach ;) to spore zaskoczenie 
Przeglądając dzisiaj forum widziałam,że przyczynił się Pan do rozwiązania nie jednej mundurowej zagadki Podziwiam ogromna wiedzę w tej dziedzinie i jeszcze raz dziękuję  (2014/06/16 00:27)