Identyfikacja odznaki pamiątkowej Frontu Litewsko

/ 1 odpowiedzi

Potrzebuję waszej pomocy do prawidłowego opisania odznak wojskowych mojego dziadka, na którego pamiątkę chcę wykonać tablo z tymi odznakami i resztkami z mundurów. Chodzi o okres wojny bolszewickiej i lata późniejsze.

Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki, a także za podpowiedź jaki wzór orzełka będzie właściwy dla tego okresu. Niestety oryginał po dziadku nie zachował się, więc będę potrzebował kupić gdzieś współczesną replikę, lub może inny oryginał.

Ponieważ nie umiem umieścić w jednym poście więcej jak jednej fotografii, więc będzie ich 6 - przepraszam z góry za bombardowanie tego forum, na którym jestem nowy.

Rumcajs

Jedna z kilku odmian odznaki pamiątkowej Frontu Litewsko - Białoruskiego. Została ustanowiona w roku 1921. Dziennik Rozkazów Ministerstwa Spraw Wojskowych z 1921 roku, nr 49 pozycja 872.
Więcej informacji o historii walk oraz kolorowe zdjęcie przykładowej odznaki w wersji bardziej ekskluzywnej (być może oficerskiej) np. tu http://pl.wikipedia.org/wiki/Front_Litewsko-Bia%C5%82oruski (2014/01/24 18:09)