Identyfikacja odznaki pułkowej armii carskiej

/ 7 odpowiedzi
Podczas jednej z  korespondencji,otrzymałem do identyfikacji odznakę pamiątkową pułku armii carskiej,w którym w 1917 roku służył kuzyn mojego rozmówcy.Z racji tego,ze nie orientuję się w tym temacie zwracam się z prośbą do znawców w celu jej identyfikacji...

formoza58

Dwie stylizowane lufy armatnie wskazują na artylerię.Może "Litewski" ze względu na wizerunek Pogoni na tarczy ?  (2013/11/10 19:23)

JaRost

To odznaka Sergiejewskiej Szkoły Artylerii (Сергиевское артиллерийское училище)z Odessy. Szkołę tę ukończył m.in pułkownik WP Hieronim Suszczyński czy generał brygady WP Stanisław Tatar. Pozdrawiam! (2013/11/10 20:08)

formoza58

Dzięki piękne,miałem pewność,że odezwie się człowiek kompetentny i z bogatą wiedzą.Każdy ma jakiegoś "konika malowanego" ;-) Odpowiedż na pewno zadowoli Pana Leonarda...Pozdrawiam serdecznie JaRost (2013/11/10 20:55)

JaRost

Polecam się na przyszłość. Dodam tylko, że jest to odznaka przyznana po rewolucji lutowej. Jako pierwszą otrzymali ją uczestnicy IX przyspieszonego kursu. Wcześniejsza forma odznaki posiadała koronę.
Jeśli znacie Panowie język rosyjski to możecie się przebić przez te kilka zdań: http://regiment.ru/reg/VI/C/26/1.htm (2013/11/10 21:43)

darda

I tylko dla uzupełnienia - na tarczy nie Pogoń, a św. Jerzy odprawiający konne harce po smoku ;-) (2013/11/11 10:24)

formoza58

:-))...O kurcze,faktycznie,pod kopytami nie skojarzyłem "gada",a w odruchu "psa Pawłowa" skoncentrowałem się na jeżdzcu z tarczą,tym bardziej,że nie za bardzo widać kopi...  (2013/11/11 13:20)