Identyfikacja carskiego munduru

/ 10 odpowiedzi / 6 zdjęć
Mam pytanie czy można odczytać coś więcej ze zdjęcia, niż to że jest to carski żołnierz? Chodzi mi o mniej więcej okres w którym taki mundur obowiązywał, jakaś specjalizacja, ja nie jestem specjalistą w tej dziedzinie więc "prawie nic nie widzę", byłbym wdzięczny za każdą informację.

Rumcajs

Brak paska na czapce lub jest schowany. Wydaje się dobrej jakości tkanina mundurowa. Nie wiem czy to złudzenie optyczne, ale na pagonie wydaje się być pasek przez środek. Ale za to nie dam sobie nic ucinać. Może to tylko szyfrówka?
(2012/07/18 19:28)

Madryta

trochę większe (250 kb)... (2012/07/18 19:35)

zylkos

Ciekawe jak u mnie pociągło 185 kb??? (2012/07/18 19:52)

zylkos

Czapka. (2012/07/18 19:54)

zylkos

Bluza mundurowa,to może i Ja się czegoś nauczę przy okazji zamieszczonych fotografi??? (2012/07/18 19:56)

zylkos

I jeszcze dół z pasem głównym.... (2012/07/18 19:58)

zylkos

I naramiennik,ale chyba nic tam nie ma!!!! (2012/07/18 20:00)

JaRost

Madryta a dałbyś radę porobić Skany naramiennika i czapki w wyższej rozdzielczości.? Trzeba by od nowa całość zeskanować i dać wycinki. 
Z tego co widać jest to szeregowiec i w zasadzie z tą jakością skanów nic więcej nie można powiedzieć  (2012/07/18 20:28)

Madryta

Dzięki, szeregowiec to na pewno, na pagonach i czapce nic nie ma, szukałem u siebie lepszego skanu tej fotki ale nie mogę teraz znaleźć bo oryginału niestety nie mam ale pamiętam że na pagonach nic nie było, nawet ta klamra bez orła, ale ciekawi mnie gdzie mógł służyć, (z wojska już nie powrócił do domu - chyba po I w. św. i założył gdzieś na wschodzie rodzinę - taka tam rodzinna legenda, w latach 60 tych przez osoby trzecie próbował nawiązać kontakt aby powrócić do kraju (nie miał podobno jednej nogi, lecz niestety rodzina przytłoczona swoimi problemami nie zajęła się tą sprawą), ciekawi mnie gdzie mógł służyć, mój pradziadek z tego samego domu jakieś 20 lat przed nim, służył w 59 Lubelskim Pułku Piechoty (ale to wiem bo mam jego książeczkę), z tej fotki nic się chyba nie wyciśnie więcej, ale dzięki. (2012/07/18 21:36)

Rumcajs

Czyli dobrze zrobiłem, ze zastrzegłem sobie brak zgody na ucinanie czegokolwiek :-).
Gdyby to nie był pas jednobolcowy, to klamra mogłaby podpowiedzieć nam rodzaj broni. Gdyby dało się rozpoznać szyfrówkę na pagonie, to wiadomo by było, w jakim pułku mógł służyć. Chyba przy tym zdjęciu nie trzeba by było jasnowidza zatrudnić, żeby coś wyczytać.
(2012/07/18 23:36)