I wojna zdjęcie prośba o informację

/ 10 odpowiedzi / 2 zdjęć
WitamCzego mógłbym się dowiedzieć o żołnierzu ze zdjęcia?Wydaje mi się że służył w 1 Pułku Kolejowym.

fuchsi

Witam,

na pierwszym rzut oka prusak w dniu wyroznienia zelaznym krzyzem, podoficer, na pagonach widac numer jego jednostki - dla mnie nie czytelne, lepszy skan potrzebne.....

pozdrawiam

(2014/06/09 22:55)

(ks)

A jaki to stopień. KŻ kl II ??? czemu ma poprzeczną wstążkę. Czy może ta pozioma wstążka to wstążka noszona tylko do munduru. Na naramienniku litera E (duże pisane e - odwrócona 3 nad koroną). Nie znam się na prusakach, ale to sprawdzałem i wyszedł mi 1 pułk kolejowy.  (2014/06/10 17:52)

fuchsi

Witam,

jaka nagrode dostanie?

Czasem mi wystarczy "Dziekuje".........

"Kolejowa" jest bledna.

pozdrawiam

(2014/06/10 21:18)

(ks)

Dziękuję oczywiście. (2014/06/10 22:43)

fuchsi

Witam,

jak juz powiedzialem, jest to "Unteroffizier", podoficer. Stawi sie z zelaznym krzyzem w atelier jak w dniu odznaczenia. Tak mielo byc tylko i wylacznie w tym dniu. Poznej nosil tylko ta paske w otworu do guzika.

Jednostki kolejowe nie mieli koronana nadramieniach. tylko "E" i numer pulku. Na ramieniu ma dwie guziki rownolegle, takie nazywane swedzkie. W chwili obecnej nie moge wiecej odszyfrowac, skan jest za slaby i takim znafcem tez nie jestem. Moze takie korekte juz pomagaja, warto dalej szukac.

Mam nadzieje, ze bylo zrozumnialny, przepraszam ze lepiej nie umie przetlumaczyc.

pozdrawiam

(2014/06/10 23:52)

(ks)

Dzięki dużePostaram się wrzucić lepszy skan naramiennika (2014/06/11 00:09)

nomad3

Przykro mi poprawiać fuchsiego ale ja bym też obstawiał  1 pułk kolejowy zresztą warto porównać z tablicą mundurową :-))) (2014/07/12 14:13)

fuchsi

Dziekuje za interesowanie i poprawke,

Ja tez nie jestem bezblednym. przepraszam za to. Mnie nie bylo znane.

Widzialem tez w innym forum i wierze Wam.

Przepraszam.

(2014/07/12 14:53)