HMS Victory DeAgostini relacja z budowy

/ 48 odpowiedzi / 11 zdjęć
Malbeth

Jakimi farbami najlepiej malować drewniane elementy? Zakładam, że akrylem natomiast czy ktoś mógłby mi wskazać firmę i odpowiednie farbki ponieważ niestety nic na razie odpowiedniego nie mogłem znaleźć. 
Na angielskiej stronie DeA znajduje się zestaw farb ale na razie niestety nie mam możliwości zamówienia go. (2011/04/17 16:16)

Mr Stone

Witam.
Zastanawiam się nad zamówieniem prenumeraty HMS Victory DeAgostini jednak chciałbym się was poradzić. Czytałem na forach i różne poznałem opinie. Niektórzy pisali o źle wyciętych częściach, inni o błędach w ang. instrukcji, nie wiem czy w polskiej też one są.
Ogólnie modelarstwo to dla mnie nowy temat, ale widziałem w pdf pierwsze numery i uznałem, że przy odpowiednich narzędziach i z cierpliwością nie będę miał problemów ze złożeniem elementów. Jednak chciałem się poradzić czy to dobry pomysł, może powinienem zacząć od czegoś mniejszego, prostszego w konstrukcji.
Jakie narzędzia, kleje i farby kupić, aby model był jak najbardziej realistyczny?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Alan Balewski (2011/04/27 19:23)

seemann

jeśli chodzi  o kolor burt to polecam ten odcień ochry : http://www.shopmania.pl/shopping~online-sztuka-hobby-i-kolekcjonerstwo-akcesoria~kupowac-acryl-satin-ochra~p-1205956.html

Im bardziej intensywniejszy kolor tym lepiej wygląda na fakturze drewna , przynajmniej ja tak uważam , osobiście uważałbym za słuszne wybranie się do marketu budowlanego i tam dobrać sobie odpowiedni kolor bejc i lakierów (przynajmniej ja tak robie :) potrzebnych do budowy modelu.

Jeśli chodzi o narzędzia modelarskie ,kup co uważawsz za stosowne i niezbędne (żadnych elektryków) gdyż ten sam efekt a często nawet lepszy otrzymasz używając własnych rączek (a i frajda z budowy będzie większa i grosz zaoszczędzony :). Podstawą jest zakup maty do cięcia (aby nic nam się nie połamało:), konkretnego skalpela(najlepiej z szeroką gamą wymiennych ostrzy) ,szczypiec prostych i okrągłych , łamana i prosta pęseta , zestawy pędzli modelarskich; ołówków; papierów ściernych (od gruboziarnistych po wodne , ja tych pierwszych używam do zadawania ran niektórym elementom aby wyglądały na użytkowane:),młotka tapicerskiego, metalowej linijki  itp. Reszta według uznania.

Biorąc pod uwage kleje to napewno wikol, i sporą gamę kleji cyjano akrylowych do różnych zastosowań .

Najważniejszą rzeczą  jest zaopatrzenie się w spore pokłady cierpliwości i spokoju, nie spieszyć się z budową , czekać aż klej wyschnie do końca, pare razy przymierzyć i sprawdzić czy idealnie pasuje niż raz i od razu kleić gdzie później okaże się że coś nam nie wyszło po naszej myśli.

Kolekcje takie jak ta są nieco trudne w wykonaniu ale biorąc pod uwage powyższe wskazówki i dokładnie czytanie instrukcji sprawi że sprawnie go wykonamy i w 110% będziemy z niego zadowoleni :)

I jeszcze jedno , radziłbym się pośpieszyć z ewentualnym zamówieniem prenumeraty gdyż może być za późno .

(2011/04/28 19:34)

skioni

Witam, macie już może pomalowana szalupkę ?? (2011/05/31 19:31)

radek91

Witam. Sprzedaję 19 numerów prenumeraty HMS Victory. Miałem zapał do zbierania, ale niestety szybko mi przeszło. Może komuś się przyda.
http://allegro.pl/show_item.php?item=1705274407 (2011/07/06 19:00)

radek91

Witam, sprzedaję 19 numerów prenumeraty HMS VICTORY. Miałem zapał do zbierania, ale niestety szybko mi przeszło, może komuś się przyda. Nowe, nierozpakowane.
http://allegro.pl/show_item.php?item=1705274407 (2011/07/06 19:02)

pyjo1951

buduje od kilku miesięcy miła rozrywka można sie odpręrzyć pozdrowienia dla wytrwałych pyjo (2011/09/27 09:50)

Stary Kojot

Gratuluję uporu i konsekwencji, wiele zapowiadanych relacji z budowy modeli z prenumeraty, upadło. Częściowo sklejone modele są do kupienia, na rynku wtórnym. (2011/09/27 12:48)

MarcinZ

Witam,

Nie wiem jak poradzić sobie z wyginaniem klepek, można prosić o jakieś sposoby.

Z góry wielkie dzięki

Marcin

(2011/11/16 12:51)

dariuszpawlaczyk

siemka aby po wyginac deski .do gotowanej wody,wklada sie deseczki na 15,30sekunt,a nastepnie powoli wyginac. (2011/11/19 00:58)

MarcinZ

Dzieki za radę ale myślałem że są jeszcze jakieś inne sposoby. (2011/11/21 15:56)

dagbar1

Radzę kupić "plank bender electric" firmy Amati. Doskonałe do gięcia klepek na mokro. W komplecie jest drewniany szablon do uzyskania różnych profili. Dostaniesz to w angielskim sklepie "cornwall model boat" cena ok. 33 funtów. Sporadycznie pojawia się w sklepie polskim Arch Navalis lub na e-buy. (2012/01/21 13:01)

Jotes

(2012/02/01 22:47)

Jotes

Witam budowniczych HMS Victory!Wchodzę na forum (które nie wiem dlaczego nie mieści się w dziale modele) z ciekawości, jak inni budowniczowie poradzą sobie z trudnym modelem.Na załączonym foto jest część kadłuba z grudnia 2011. Aktualnie poszycie wraz z listwami odbojowymi mam zakończone - rozpoczynam pokrycie 3 pokładu działowego. Jak widać na foto w trakcie montażu miałem stępkę osadzoną w gniazdach zamocowanych na desce, a mimo to rufa skręciła się o 5 stopni w stosunku do dziobu. Ale co tam na foli oryginał skręcało więcej.Życzę powodzenia wszystkim budowniczym.   Jotes      (2012/02/01 23:04)

Marek9445

Ja moczę listewki i do gięcia używam lutownicy która jest podobna do giętarki elektrycznej.
Oczywiście tej części grzejnej. Ale dorobię sobie odpowiednią końcówkę. A jako podkładkę
używam imadełka. (2012/02/05 11:44)