Hełm niemieckiego sanitariusza

/ 4 odpowiedzi / 3 zdjęć
Witam serdeczniePotrzebuje pomocy ekspertów a mianowicie chodzi mi o hełm niemieckiego sanitariusza WH, gdyż nie wiem do końca  ile mam nakleić kalkomania (czerwony krzyż w białym kole)  na hełmie 3 sztuk tak jak na zdj czy mniej , hełm posłuży mi wyłącznie jako element mojej skromnej wystawki, i czy na hełmach sanitariuszy występowały też kalkomanie WH wrona i tarcza. dzięki za pomoc i pozdrawiam 
harnas

Było kilka schematów malowania  hełmów sanitarnych.  Tutaj link http://www.mhm-shop.de/Decals-/-German-helmet-insignia-Sanitaeter-1-Helmabzeichen-1-/-6. w fotkach  schematy malowania.     Ps.  W zależności od ilości   namalowanych krzyży   jeżeli było miejsce   jak najbardziej  były też  kalkomanie  (wrona + tarcza narodowa) lub inne  lw w.ss itd.  Zaczęły zanikać  po rozkazie   o nie używaniu oznaczeń. Im bliżej końca wojny tym mniej oznaczeń  przynależności państwowej.   Ps.2  Jezeli  hełm ma być kiedykolwiek użytkowany    w polu  odradzam kalki   bo to jednorazowy  patent - lepiej namalować   odpowiednie oznaczenia sanitarne farbą.  (2014/07/30 17:13)

edek123

Witam, o to mój hełm sanitariusza :) posłuży mi wyłącznie jako element wystawki gdyż już mam 9 niemieckich hełmów 1 z nich przeznaczę na hełm sanitariusza, pozdrawiam i dzięki za pomoc  (2014/07/31 19:25)