Hełm niemiecki identyfikacyjna?

/ 6 odpowiedzi / 4 zdjęć
Witam.W mojej skromnej kolekcji hełmów niemieckich około 24 sztuk dostał się taki o to hełm, lecz raczej potrafię odgadnąć model jak Danny wygląda gdyż kolekcjonuje wyłącznie wykopki prosto z ziemi i potrafi być zardzewiałe, pogięte, a nawet z 50% ubytkiem blachy, ale tego otóż hełmu nie parafie zidentyfikować, gdyż nie ma wewnątrz zagiętego rantu a otwory na wentylacje są po prostu wywiercone, nie jak to w m 35 zabite oddzielnie czy jak w m 42 wyprofilowane w materiale, nie ma ich ( czy mogły być zeszlifowane? czy wcale ich nie było ) , niedługo wrzucę fotek mojej skromnej kolekcji jak hełm wygląda w stanie wykopkowy i jak wygląda po renowacji której podaje po kolei każdy hełm bo w tym celu zbieram te hełmy :P pozdrawiam i dzięki za pomoc 

pancerniak

Witam Nie wygląda mi to na klasyczny *wykopek* - raczej na jakiś egzemplarz 35- tki używanej po wojnie w jakimś gospodarstwie. To tłumaczyłoby brak nitów wentylacyjnych i rantu wewnątrz - mogły zostać przez użytkownika z jakiegoś powodu usunięte. pozdrawiam (2015/01/25 19:06)

adamtm

Witam. Jeżeli ma ostre krawędzie to wygląda, że jest to 42-dwójka. Nity mocujące podpinkę i wentylacyjne po prostu zostały usunięte. Może trafił do naprawy, której nie wykonano.Pozdrawiam (2015/01/27 23:30)