Harcerze na rekonstrukcjach

/ 7 odpowiedzi
Mam pytanie, otóż czy jako harcerz ZHR mógłbym wziąć udział (sam lub z zastępem) na rekonstrukcji z Powstania Warszawskiego właśnie jako harcerze i czy mogę się dołączyć do jakiejś GRH związanej z tym tematem. Mam własną bluzę panterke (bundeswehry) i biało-czerwoną opaskę oraz cały mundur harcerski.
Stary Kojot

Obawiam się, że w "panterce" Bundeswehry nie da rady wziąć udziału w inscenizacji u boku GRH... (2012/05/07 20:18)

Rumcajs

Szanowny Druhu z punktu widzenia ruchu rekonstrukcyjnego nie ma znaczenia czy jesteś z ZHR, ZHP, SCH czy z ZHK "Zawisza". Dlatego też akcentowanie przynależności organizacyjnej nie było potrzebne. Natomiast znaczenie maja chęci. Jeśli będziesz konsekwentny w swoich dążeniach i nawiążesz współpracę z którąś z licznych GRH zajmujących się tematyką Powstania Warszawskiego, to masz duże szanse na udział w którejś z organizowanych przez nie imprez. Ale do tego trzeba sporo wytrwałości. No i tak jak napisał Kolega Steiner raczej nie myśl, że ktoś pozwoli Ci wyjść na pole rekonstrukcyjne we współczesnej panterce. To już nie ten czas. (2012/05/07 20:42)

Ffif

A czy jest jakaś taka grupa w Warszawie która przyjmuje osoby w wieku 13 lat? (2012/05/09 17:47)

Rumcajs

Myślę, że pasowalibyście do drużyny Zawiszaków przy "Radosławie". Jeśli chodzi o Powstanie Warszawskie, to chyba tylko oni jedni są w stanie was zagospodarować. Ja co najwyżej mogę porozmawiać z wami o skautach z okresu Wojny Bolszewickiej i obrony Lwowa. (2012/05/09 19:09)

Messer

Podczas ubiegłorocznej Nocy Muzeów była inscenizacja zdobywania gmachu PAST-y w Warszawie. Byli tam też Zawiszacy związani z GRH Radosław. Zaopiekowali się moim 13-to letnim synkiem, dla którego to była pierwsza rekonstrukcja w roli uczestnika.

Pragnę jednak przypomnieć, że Zawiszacy nie walczą, pełnią rolę jako np. listonosze harcerskiej poczty polowej. I nie chodzą w panterkach niemieckich, tylko w ubraniu cywilnym z epoki i opaskami na ramieniu.

(2012/05/09 19:33)

Ffif

Wszystkim serdecznie dziękuję, mój tata zadzwonił do GRH "Radosław" i niedługo wstąpię w jej szeregi :) (2012/05/10 19:54)

Jhaken

To mogła by być ciekawa próba na stopień wywiadowcy - odtworzenie z zastępem ubioru grupy Zawiszaków z PW.

pozdrowienia

Haken

ex instruktor ZHP, ZHR, ojciec harcerza z Zawiszy :) (2012/05/11 20:15)