jarema

Znowu GW. Należałoby opuścić na ten szmonces kurtyzanę milczenia, bo już doprawdy, nie wiadomo, jak to komentować... (2012/07/31 21:29)

WachmistrzKOP

GW nie podoba się nic co związane z rekonstrukcją. Wszystko zostało na ten temat już powiedziane na tym forum, nie ma sensu się powtarzać, podobnie jak nie ma sensu rozmawiać z redaktorami tej gazety. (2012/07/31 22:37)

Stary Kojot

Tiaaa...W dodatku artykuł zilustrowali zdjęciem z inscenizacji walk o Państwową Wytwórnię Papierów Wartościowych w czasie Powstania. Widowiska jednego z bardziej udanych, gdzie narratorem był sam Bogusław Wołoszański. Na zdjęciu mój syn...:))))))))))))))) (2012/08/01 06:49)

argo

Panowie, komentujac każde medialne pierdniecie GWna, napedzamy im tylko niepotrzebnie reklame, olac szmaciarzy po całości i jak slusznie zauwaza Wachmistrz unikac wszelkich kontaktów. (2012/08/01 13:45)

formoza58

Zgadzam się całkowicie z Kolegami...Nie reagować poprostu na (świadome lub nie) prowokacje i "nie dawać bucowi satysfakcji...",jak rzekł kiedyś pewien sierżant US.Marines na "Wzgórzu Samotnych Serc" ;-) (2012/08/01 14:08)

formoza58

Sorki..."Wzgórzu ROZDARTYCH Serc" (2012/08/01 14:10)

KROPEK1977

witam

Dziękuje wszystkim za słowa poparcia. Tą imprezę miałem przyjemność organizować z IPN i nigdy nie miałem tylu ataków. Nawet Policja dzwoniła do mnie czy nie będe miał symboli faszystowskich , to Pana Policjanta wyśmiałem - Panie ja odtwarzam AK, ale nie wiedział co to znaczy. Przykre jest to że pisali o nas ludzi i imprezie negatywnie ludzie którzy nie mieli o tym pojęcia. Nie znali scenariusza. Dodawali mi rzeczy niestworzone. Niestety Szczecin nie jest miastem da nas.

(2012/08/03 19:59)

Rumcajs

Przykre jest to że pisali o nas ludzi i imprezie negatywnie ludzie którzy nie mieli o tym pojęcia. Nie znali scenariusza. Dodawali mi rzeczy niestworzone. Niestety Szczecin nie jest miastem da nas.

Szanowny Kolego. Każde miasto jest dla nas. Tylko w jednym zorganizowanie jakiejś imprezy napotyka na większe trudności i trzeba włożyć dużo pracy w przekonanie decydentów i sponsorów. A w innym od razu podchwycą pomysł i będą się starali pomagać. Wszystko zależy od ludzi, czasu czy choćby czynnika politycznego (niestety).
Może tradycyjnie pewnym środowiskom nie bardzo pasuje nagłaśnianie Powstania z roku 44 bo wtedy Powstanie z roku 43 jakby traciło na znaczeniu.

(2012/08/04 00:18)

Stary Kojot

No tak... Nawet amerykański kandydat na prezydenta, dziękował Powstańcom z 1944 roku, ale kwiatki złożył pod pomnikiem przy ul Anielewicza... Mordechaja... (2012/08/04 08:50)

Rumcajs

Andrzeju ale to, to chyba akurat źle świadczy o naszych oficjelach, którzy go tak pokierowali. Jak również dobrze o pewnym lobby, że umiało to tak zaaranżować. Polska rzeczywistość. Przykre to, ale niestety prawdziwe. To tylko pokazuje, jak słabo umiemy promować swoją historię i swój wkład w zwycięstwo nad Niemcami. A później dziwmy się, że nikt nie pamięta o naszym udziale w np. Bitwie o Anglię lub "rozwaleniu" Enigmy. (2012/08/04 12:08)

Rumcajs

Zrobili swoje i mogli odejść. Materiał ciekawy, choć smutny. Ale to nadal nie zmienia mojego zdania w temacie autopromocji Polski oraz potrzeby przekazywania historii w rodzinie. Bez niej nie liczmy, że nasze wnuki będą znały losy swojej Ojczyzny. (2012/08/04 15:45)

harnas

Dla odmiany inscenizacja  Powstanie Warszawskie we Wrocławiu http://www.tvn24.pl/wiadomosci-wroclaw,44/wypchneli-ich-przez-okna-rozstrzelali-na-rynku-powstancza-warszawa-we-wroclawiu,269165.html (2012/08/06 08:22)

harnas

I tak trzymać - co nas obchodzi ,że komuś z GW nie podoba się upamiętnianie Powstania w takiej formie -widać  panowie redaktorzy do pewnych rzeczy nie dorośli i najprawdopodobniej nigdy już nie dorosną.  Pokolenie które nie zna historii swojego kraju jest pokoleniem straconym ,a na okrojonych godzinach lekcyjnych  młodzi ludzie   niewiele się dowiedzą. (2012/08/07 01:20)

M88

Gratuluję inscenizacji ludziom z Szczecina i Wrocławia.
 Kropek1977: Nie wierzę że policjant się pytał Ciebie o takie rzeczy, to znaczy na pewno się o to pytał bo są do tego zdolni całkowicie, ale wierzyć się nie chcę.
Dla GW niedługo mówienie po polsku będzie faszyzmem, ciekawe że coś wyłącznie włoskiego daje możliwość nazywania wszystkiego co nie jest zgodne z prądem TVN, czy GW.
Słysząc że w TVNie że na marszu niepodległości były hasła wzywające do nienawiści typu: "Bóg Honor Ojczyzna" albo w Wyborczej że "powszechna fascynacja powstaniem warszawskim wśród młodych jest przerażająca i niebezpieczna" to ręce opadają.
Ciekawostkę powiem, że w Mławie w ub.r. zorganizowano inscenizację rozbicia więzienia UB, zrobiła to GRH 79pp. a mieliśmy taki pomysł my jako lokalni kibice, powszechnie było wiadomo jak lokalna "gazeta" była zła że nie zorganizowali tego kibice bo nie mają o czym pisać.
Jesteśmy patriotami, ale też oficjalnie określamy się apolitycznie partyjnie, to boli wspominane media że nie mogą nas zaszufladkować.
Moim marzeniem jest rekonstrukcja PW'44, Wyklętych w jak najwięcej miastach, miasteczkach i wioskach, biegunka i migrena wówczas naszych przeciwników medialnych mmm... bezcenna! (2012/08/09 17:08)

użytkownik16759

Koledzy - cały ruch rekonstrukcji historycznej to gigantyczna zadra w oku likwidatorów Naszego Państwa - Polskiego Państwa.
To oni kombinują jak z Polaków zrobić konsumentów i podatników tylko, a Wy co i raz pokazujecie i przypominacie "POLSKIE LEGENDY" !
 No to trzeba Was flekować, ośmieszać i tępić-przy  nadarzającej się okazji- a jak się psa chce uderzyć to kij się znajdzie. Znam ze swoej działalności bardzo dziwne "sypanie piasku" w tryby organizacji przedstawień historycznych - człowiek stawia pytania wtedy - ale o co chodzi ? -
a to chodzi o to aby nas nie było, ot co.
Dzięki wielkie Kolegom ze Szczecina i Wrocławia i gratulacje, bo im bardzie "gwno" Was kąsa i judzi na Was - znaczy to, że robota przednie wykonana !
Czołem ! (2012/08/10 13:17)

bohunart

Pieńsk - niewielkie miasteczko w powiecie zgorzeleckim. 1 sierpnia o godz.17.00 odbyła się inscenizacja upamiętniająca wybuch powstania warszawskiego. Żaden z uczestników nie jest rekonstruktorem, przygotowania trwały 3 dni, próba odbyła się godzinę przed inscenizacją. Całkowity koszt wyniósł niecałe 100 zł! Wiem, że można uznać to za "rekonstrukcję na ludowo", jednak myślę, że wyszło nieźle:
 http://www.bielawadolna.zgorzelec.pl/index.php?p=1_106 (2012/08/11 23:45)

wicmann

Brawo dla Pieńska-tak rodzi się poczucie patriotyczne, a co do inscenizacji-najważniejsze to chcieć działać !

Co do GW- rok temu (2011 ) na wrocławskim rynku też była inscenizacja powstańcza, tuż obok jest redakcja owej gazety i natychmiast na balkonie pojawił się naprędce namalowany baner:
"nie chcemy strzałów na polskich ulicach"...
Jakiś czas później, do jednego z naszych kolegów podszedł dziennikarz chcący przeprowadzić wywiad, chwilę rozmawiali, następnie padło pytanie:
- a z jakiej gazety ?
- GW
-a to na waszym balkonie jest ten baner ?
-to nieporozumienie, on tam....
-nie, dziękuję, nie mam wam nic do powiedzenia.
i już z nimi nikt nie rozmawia.

W tym roku nie było w trakcie inscenizacji dziennikarzy tej gazety.
Polecam. :) (2012/08/12 11:28)