Gry internetowe oparte o realia historyczne

/ 36 odpowiedzi
dzikichomik

O, ja widzę, że stara wyga będę, zaprezentuję wam tutaj mało bo mało, ale bardzo ciekawych jak dla mnie gierek w które miałem okazję zagrać.

Bardzo realistyczna (zwłaszcza jak się nie gra na easy:P)
Hidden and Dangerous 2
Hidden and Dangerous 2: Team Saber

Te dwie gry godne polecenia dla tych co rajcuję ich SAS, walki we wszelkich klimatach i miejscach gdzie SAS brało czynny udział, oczywiście dotyczy to SAS okresu II Wojny Światowej.
Masa sprzętu, każdy z żołnierzy ma jakieś swoje cechy, umiejętności itp. (2010/08/26 18:28)

dzikichomik

Zapomniałem jeszcze dopisać:

Sudden Strike
Sudden Strike 2

Strategię, kilka armii do wyboru, niektóre konflikty bardzo trudne do przejścia nawet na minimalnym poziomie, jak się ma trochę samozaparcie i umiejętności i czasu, możemy zrobić własne misję w edytorze, a on daje w sumie nieograniczone możliwości, zwłaszcza jak gramy przez sieć.
W Sudden Strike 2 mamy do wyboru 5 armii (USA, UK, Ruskich, Niemców, Japończyków)
A w edytorze misji, chyba jeszcze do tego dochodzą Polacy (ale już nie pamiętam, nie daje głowy), Francuzi, Węgrzy (!), jakieś jeszcze inne dziwadła z wojny...

I można nawet niezłą bitwę urządzić... (2010/08/26 18:31)

dzikichomik

A ostatnio (zanim mi padł system) to miałem zainstalowanego steam, a na steam miałem Day of Defeat. Fajna strzelanka, dużo serwerów, ciągle ktoś siedzi. Po prostu łupianię się bez myślenia na okrągło między WH a USA... Dobra propozycja na odmóżdżenie się... Po prostu sieczka sieczka i sieczka... (2010/08/26 18:34)

Godwin

Jeśłi chodzi o średniowiecze to myślę że seria mount & blade najlepiej oddaje takowe realia . Oprócz tego oczywiście seria twierdza i medieval : total war . (2013/03/09 17:00)

Surkan Boris

Oczywiście królewska seria Red Orchestra 1 i 2 oraz seria Men of war .  (2013/03/10 21:10)

Kaczor39

Jeśli ktoś by preferował rozgrywki w sieci, coś typu CS to moge polecić "Day of Defeat" grafika może nie powala ale gra sie naprawdę bardzo przyjemnie i strasznie wciąga :D (2013/03/10 21:37)

Kaczor39

Jeszcze mi sie przypomniała jedna gra która jest raczej mało znana ale naprawdę świetna, poziom trudności bardzo wysoki więc nie ma lekko i można grać w sieci albo przechodzić kampanie, gra nazywa się " sniper elite " a w drugiej części tej gry w trybie single player mamy możliwość zabicia Führera ;) wydaje mi sie że każdy kto lubi pograć w gry o tematyce historycznej powinien w to zagrać (2013/03/10 21:49)

kubas14-96

a Company of Heroes? Czy popularny World of Tanks?, jest też strategiczna gra na przeglądarkę www.supremacy1914.pl, bardzo dobrze też się gra w świeżutkiego Sniper Elite V2, jak i jego poprzednika. Jest jeszcze Air Conflicts, gdzie niby się walczy od września 1939 do maja 1945, (2013/03/11 10:37)

Otto Kohl

A czemu nikt nie wspomniał o LEGENDARNYM klasyku wszystkich gier strategicznych - Close Combat. Można tu przytoczyć wszystkie powstałe części, dla mnie to gra ever green, zawsze chętnie do niej wracam. (2013/03/11 14:35)

operator

Coś dla lubiących globalną strategię (gospodarka,wynalazki, produkcja, dyplomacja, wywiad ect, ect no i dowodzenie): Hearts of Iron 2.
Gra zaczyna się od 1936, można wybierać między wszystkimi (!) ówczesnymi państwami. Spróbujcie obronić Polskę w 1939!
Uwaga! Gra dla cierpliwych, nawet na największej szybkości. (2013/04/03 19:47)

husarzmj

Mount&Blade Ogniem i Mieczem: Dzikie Pola polecam w odsłonie single player. (2013/08/20 16:12)