Grupy znane i mniej znane

/ 7 odpowiedzi / 5 zdjęć
Czy istnieje szansa na to, żeby każda z grup napisała parę słów o sobie, mielibyśmy to w jednym miejscu?
Stary Kojot


A proszę bardzo!
Jako Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej zajmujemy się :
7 Batalionem Rozpoznawczym 4 Dywizji Pancernej WH.
35 Pułkiem Pancernym 4 Dywizji Pancernej WH
Dodatkowo Wehrmacht 1944-1945
Plutonem zwiadu 9 Pułku 3 Dywizji Piechoty WP im. Romualda Traugutta 1. AWP
Więcej info:
http://www.aa7.dobroni.pl/media/index.php?pokaz=kontent&idKontent=877&MediumID=371 (2010/04/23 15:53)

WachmistrzKOP


No to może my następni.

Grupa Rekonstrukcyjne Centralnej Szkoły Podoficerskiej Korpusu Ochrony Pogranicza. Działamy od początku 2009r przy Osowieckim Towarzystwie Fortyfikacyjnym, więc w murach, gdzie Batalion Szkolny przemianowany potem w Centralną Szkołę Podoficerską KOP funkcjonował przez cały czas swojej historii, więc od 1928 do 1939r. W przeciwieństwie do wszystkich innych nam znanych grup KOPowskich zajmuje nas służba szkolna a nie wojenna z września 39, wobec czego nosimy mundury sukienne wz. 36, skupiając się na uroczystościach, wartach, mustrze, a nie działaniach stricte polowych.

Więcej o nas www.kop.dobroni.pl

(2010/04/25 22:20)

Messer


Witam !

Z prawdziwą przyjemnością pragnę powiadomić, że powstała GRH 549 VGD. Odtwarzamy drużynę z 549 Dywizji Grenadierów Ludowych, która walczyła m.in. w okolicach Szczecina.

Więcej informacji na stronie: www.volks549.pl

Pozdrawiam, Messer

 

(2010/08/04 17:59)

Foma F Nizniew


To może ja napiszę o Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Historycznym Gryf, które reprezentuję. W większości wywodzimy się z Trójmiasta ale nasze macki sięgają stolicy. Głównym naszym zadaniem jest odtwarzanie soldatów 303 Pułku Strzeleckiego 69 Dywizji Strzeleckiej z 65 Armii gen. Batowa, która m.in. zdobywała Gdańsk podczas Operacji Pomorskiej. Ponadto odtwarzamy żołnierzy piechoty Wojska Polskiego w ZSRR i częściowo ochotników z ROA. Nasza niedawno powstała stronka: www.oshgryf.org . (2010/08/07 22:45)

DizzyX


To jak wszyscy to wszyscy ;)
Klub Miłośników Techniki Militarnej w Końskich
znany również jako GRH Military Police z Końskich
www.kmtm.za.pl   /strona aktualnie w trakcie przebudowy :) /
a co odtwarzamy?
2nd Infantry Division (2ga dywizja piechoty USA), 82nd Airborne Division (82ga Dywizja Powietrznodesantowa USA), odtwarzamy również postacie żandarmów Military Police, postać kapelana, w swoich szeregach posiadamy również sanitariuszki :)
Aktualnie część z nas munduruje się dodatkowo "na Wietnam" (173rd Airborne Brigade) (2010/08/08 23:27)

Fallout


Z ogromną przyjemnością chciałbym zaprezentować naszą grupę - "Germania 44". W temacie jesteśmy już dość długi czas, przez to dysponujemy nie tylko sporym doświadczeniem w dziedzinie rekonstrukcji jako takiej, ale też rozległą wiedzą o "barwie i broni" Wehrmachtu i Waffen SS od powstania do upadku. Jak sama nazwa naszej grupy wskazuje odtwarzamy sylwetki żołnierzy pułku Germania z późnego okresu wojny, kiedy pułk ten wchodził w skład 5 Dywizji Pancernej SS "Wiking". Staramy się wnieść w polską rekonstrukcję jak najwięcej świeżości, dlatego postanowiliśmy odtworzyć polową drużynę łączności telefonicznej. Niestety temat ten jest w naszym kraju traktowany po macoszemu, jednak my postaramy się to zmienić ;) Oczywiście pasja telefoniczna nie zwalnia nas od męczącego biegania w pełnym wyposażeniu z bronią długą, jak to na żołnierzy frontowych przystało.
Jest nas niewielu, ale drzwi do naszej grupy są ciągle otwarte. Serdecznie zapraszamy do kontaktu wszystkich chętnych do wstąpienia w nasze szeregi oraz pasjonatów i znawców tematu telefonii wojskowej Armii Niemieckiej. (2010/08/11 18:29)

grouchy


Widzę, że wątek się rozwija, więc i ja chciałbym zaprezentować swoją grupę z siedzibą w Jonkowie (woj. warmińsko-mazurskie). GRH z Jonkowa odtwarza 10 kompanię pierwszego pułku francuskiej artylerii pieszej pułkownika Aboville wchodzącej w skład VI Korpusu armii napoleońskiej walczącej w 1807 roku na obszarze m.in. dzisiejszego powiatu olsztyńskiego. Odtwarzamy wzór umundurowania armii francuskiej z przełomu 1806/1807r. Początki naszej grupy sięgają roku 2007, kiedy to po raz pierwszy zorganizowaliśmy inscenizację bitwy, która miała miejsce dwa wieki wcześniej pod Jonkowem (NAPOLEONIADA - zapraszam na oficjalną stronkę www.1807jonkowo.pl). Od roku 2009 czynnie uczestniczymy w inscenizacjach epoki napoleońskiej na terenie kraju. W skład naszej GRH wchodzi obecnie 8 żołnierzy oraz 1 markietanka. (2010/08/12 10:08)