Grupa Kraków - chętni?

/ 6 odpowiedzi
Cześć!
Ostatnio zainteresowałam się odtwórstwem historycznym, zwłaszcza blogami o tej tematyce, w większości angielskojęzycznymi. 
Może to nie najlepsze miejsce na tego typu ogłoszenia, ale może jest tu ktoś, kogo interesuje również "pokojowa" strona odtwórstwa? ;) Interesuje mnie głównie życie codzienne w XIX wieku.
Jeśli kogoś też interesuje ten okres, myślał o założeniu takiej grupy albo zajmuje się np. odtwarzaniem ubioru z tamtej epoki, a mieszka w Krakowie bądź okolicach, baardzo proszę o kontakt ;) najlepiej z uwzględnieniem okresu który was interesuje (np. wojny napoleońskie, 1860, końcówka wieku itd.). gdyby zebrało się przynajmniej kilka osób, zaczniemy organizować jakieś regularne spotkania i wydarzenia.
Mój email (mam nadzieję że nie łamię w ten sposób regulaminu, jak tak to bardzo przepraszam  :( ) jan.rosomak [małpa] gmail com
Pozdrawiam! Miłego dnia :)
darda

Nie, nie łamiesz regulaminu, a nasz Portal jest jak najbardziej właściwym miejscem do umieszczenia takiego ogłoszenia.
Powodzenia! (2013/02/11 17:26)

kubas14-96

Może nie do końca ten wiek, ale działa w Krakowie Poczet Krakowskiej Chorągwi Husarskiej (2013/02/12 20:23)

zsira

W  Krakowie  działają  grupy  z  IWS  jak: Ipp. Legionów J. Piłsudskiego  z dowódcą T.  Jamróz-Piłsudskim (z  rodziny marszałka), 13 Galicyjski  pp. "Krakowskie  Dzieci"  oraz  GRH  Artyleria  Krakowsko-Przemyska (grupa  krakowska) , które  nawiążą  chętnie  współpracę.  Miejscem  spotkań tych  grup i  zaprzyjażnionych (jak  np  GRH  Gorlice  1915)  jest  gospoda  na  ul.  Brackiej " CK  Dezerterzy" . (2013/02/12 21:54)

pedro

Panowie czytajcie ze zrozumieniem :) koleżanka pisze że interesuje ją XIX w :) , (2013/02/13 15:16)

zsira

Pedro- myślę  że  miałeś  mnie na  myśli  pisząc "czytajcie  ze  zrozumieniem".
Przypomnę  więc treść zapytania :"np  wojny  napoleońskie,1860r., końcówka  wieku  ITD"!!( i  tak  dalej)
A  co  było  dalej  jak  nie  IWS??  Gdyby  było  itp  to  co  innego. (2013/02/14 07:31)

elear

W Krakowie jest też wojna secesyjna (część 14th Louisiana Volunteers Regiment) oraz carska piechota z Powstania Styczniowego (również część 9 kompanii). (2013/02/15 08:49)