GRH radzieckie na 1939 rok

/ 41 odpowiedzi / 8 zdjęć
Krzysiek-J

Faktycznie rewelacji nie ma ale temat trzeba rozwijać. Jak zaskoczy to osób przybędzie. (2012/01/21 09:00)

galgenberg

Więc pozostaje dioramka i może w przyszłości wspólne manewry w ramach Wojny Zimowej. (2012/01/23 16:09)

Krzysiek-J

Polecamy się ;) szkoda że nie ma już "Stalingradu" w Przemyślu, to była świetna impreza i super okazji do zaprezentowania umundurowania wz 35. (2012/01/23 16:13)

galgenberg

Potrzebni byli by tylko Finowie. A to nie problem bo prócz regularnej armii działało coś w rodzaju Volkssturmu. Na pewno zainteresowała by to grupy niemieckie. Ale na to trzeba czasu. (2012/01/23 16:27)

Nuori

Do galgenberg:
Spokojnie szanowny panie :-) Finowie są. Ci, którzy byli na łódzkim Moto Weteran Bazar, potwierdzą. (2012/01/23 18:03)

Ziemowit

Tak nie pozostaje mi nic innego jak potwierdzić tą informację :)

Byli w dodatku dobrze umundurowani i wyposażeni,

Gratulacje dla całej grupy za podjęcie tego tematu i przekucie pomysłu w czyny, myślę że był to jeden z ciekawszych prezentacji na MWB.

Co do wojny zimowej myślę i trzymam kciuki żeby przybyło żołnierzy "Białofińskiej Soldateski " ;)

wtedy żołnierze nie zwyciężonej Armii czerwonej ;) :)  nie musieli by tak szybko chować munduru do szafy i czekać do następnego roku na 1, 2 rekonstrukcje z okazji 17 września.

(2012/01/23 18:19)

Pietrucha

Faktycznie, co do Stalingradu, rekonstrukcja była pierwszorzędna, chociaż nie brałem nigdy udziału, miałem okazje oglądać - ba, może to właśnie dzięki tej rekonstrukcji jestem tutaj, tak mnie zafascynowała! "Na nieludzką ziemię..." też była piękną inscenizacją i tam także rekonstruktorzy radzieccy mogli wcielić się w NKWD w mundurach wz.35, w tej rekonstrukcji miałem szczęście wziąć udział, jako duch wracający z Syberii, niezwykłe przeżycie. Wojna zimowa... kiedyś myślałem że to nierealne choć zawsze sobie na ten temat marzyłem, aż tu proszę! Są chęci, i chętni, mam nadzieję że pomysł 'wypali' i to byłoby naprawdę coś ciekawego i niebanalnego.

Pozdrawiam.

(2012/01/23 19:03)

Dziadkus

i to nawet wiecej finów - nas na MWB nie było wprawdzie, ale działamy - do tej pory w "ukryciu" ale wreszcie się ujawniamy ) - najwyrtaxniej wreszczie dojrzało więcej środowisk w kraju do rekosntrukcji tej ciekawej Armii :)
zapraszam na tworzone forum www.grhkarelia.fora.pl (2012/01/23 21:47)

Nuori

Panie Marcinie, wysłałem już maila ;-) (2012/01/23 22:02)

Dziadkus

wiem wiem :) goniec dotarł :0
Zaraz wyśle go z odpowiedzią :) (2012/01/23 22:36)

Surkan Boris

Ja mam pytanie w sprawie hełmów a mianowicie używania w RKKA adrianów .  http://www.helmets.ru/cat_rus.htm    czy macie może jakieś zdjęcia, info że w czasie agresji ZSRR na Polskę cześć oddziałów była w nie wyposażona . Pozdrawiam. (2013/02/08 19:09)

Rumcajs

Może to troszkę poza tematem, ale może kogoś taka informacja dotycząca umundurowania Estońskiego Korpusu Terytorialnego, który został wcielony do ACz. zainteresuje.
"... wydani umundurowanie. Wszystko co zostało po dawnej armii: sukienne spodnie, buty firmy "Union", letnie wojskowe bluzy, z których odcięto naramienniki i na kołnierzykach umieszczono patki czerwonoarmistów (czarne z intensywnie czerwoną wypustką). Płaszcze też były z dawnych zapasów, tylko bez naramienników i z nowymi emblematami rodzajów broni. Plecaki mieliśmy takie jak Niemcy, z klapami z cielęcej skóry. I hełmy też niemieckie - szare, z okresu pierwszej wojny światowej". Juhan Peegel Zabili mnie latem. (2013/02/11 19:29)

Mozets

Pytania o to dlaczego więcej jest grup rekonstrukcyjnych niemieckich niż sowieckich są pytaniami z gatunku: "marian - dlaczego ty mnie nie kochasz?...". Odpowiadanie na tak postawione pytanie jest również podobne do odpowiedzi pacjenta skaleczonego w szyję, który zgłosił się do lekarza.

Lekarz pyta go: "dlaczego w takim razie ma pan bandaż na nodze?

Pacjent: "zsunął mi się..."

Można także zapytać Estończyków, dlaczego tak na pocz. II wojny cieszyli się z przekazania zajętego wcześniej przez Rosjan ich państwa - Niemcom. Gdzie Rosjanie przez krótki czas dokonywali wywózek i represji na ogromną skalę. Woleli mieć "cywilizowanego" barbarzyńcę za ciemiężyciela niż azjatycko- internacjonalistyczne  formy uszczęśliwiania narodów podbitych. ( oczywiście chodziło głównie o ich nadzieje związane z losami Estonii po wojnie).

Ostateczną odpowiedzią jest moje ulubione powiedzonko:

"Inteligencja dzieli - głupota łączy..."

(2013/02/17 17:27)

Kubaniec

Witam serdecznie. Na forum jestem nowy nie znalazłem żadnego tematu do przywitania się.

Interesuje się historią, może nawet bardziej kulturą kozactwa. Od niedawna zainteresował mnie temat kozactwa w służbie RKKA. Planuję odwzorować postać kozaka kubańskiego w służbie RKKA z lat 1935-1941. Umundurowanie już w produkcji, zatem za jakiś czas na pewno przedstawię jak mi to wyszło. Mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się porwać ze sobą paru pasjonatów tematu, ewentualnie dołączyć do jakiejś grupy (jeżeli takowa grupa istnieje) zajmującej się kozactwem RKKA z tego okresu.

Marcin (2014/02/18 14:21)

XmortenX

Hej, witam wszystkich! "Wcześni Sowieci" to temat, który bardzo mnie interesuje i żałuję bardzo, że mało kto w Naszym kraju się nim zajmuje. Zupełnie tak jak założyciel tematu zaczynałem od Niemczyzny, w którą bawię się czynnie 3 lata. Ale zacząłem szukać dalej i tak trafiłem na tę właśnie tematykę.
Jak dla mnie jest piekielnie interesująca i niszowa, co czyni ją jeszcze bardziej rajcującą. Marzę, by kiedyś może stworzyć jakąś ekipe ludzi chcących podjąć ten temat i pokazać się szerzej na imprezach rekonstrukcyjnych. Pytanie tylko - ilu ludzi mógłbym znaleźć? Skoro zainteresowanie jest o wiele mniejsze niż w przypadku okresu 1943-45. Fakt, jest tu o wiele trudniej niż w rekonstrukcji Krasnoarmiejca po roku 1943 ale może chętni byliby, bo nie wierzę że nie ma w Naszym kraju pasjonatów zakręconych na punkcie tych samych klimatów co i ja :) (2014/09/02 15:15)

Foox

Dobrym pomysłem jest zalogowanie się na forum RKKA.fora.pl. Myślę, że tam możesz spróbować. (2014/09/05 12:26)