GRH NSZ zaprasza na Marsz Niepodległości.

/ 64 odpowiedzi

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

jazlowiak

Zbanowany zostałeś nie z powodu poglądów, a z powodu w jaki sposób je próbujesz przekazać. Albo zachowamy poziom w dyskusji, albo zmienimy się w kolejne miejsce nieprzyjemne do dyskusji. Dlatego też administratorzy czuwają i będą czuwać nad poziomem dyskusji. I konsekwentnie reagować.  (2012/11/08 10:51)

Przemyslaw

Ale "poziom" dyskusji nie przeszkadza ci kłamać. Marsz Niepodległości to coś zupełnie innego niż prezydencki pochód o nazwie "Razem dla Niepodległej"

Ty natomiast kłamiesz, że "Marsz Niepodległości jest podzielony".

Wymagam jedynie uczciwości i przyzwoitości. Niczego więcej.

P.S.
Zamieszczam zrzut ekranu z postem, za który dostałem bana. Tak dla ścisłości.
To prawda, że Komorowski płaci 100 i 120 zł ?? (2012/11/08 11:11)

al-Muell

A ja Ciebie jeszcze raz, kolego polemisto, zapytam co to oznacza dla Ciebie: Ze środowisk kombatanckich pozostał więc tylko ZBOWiD i BCh.
Bo jakoś tak swego czasu zajmowałem się archiwami dawnego ZBoWiD i zdaje mi się, że związek ów już od jakiegoś czasu nie istnieje.
(2012/11/08 11:28)

Tara

Dyskusja zrobiła się gęsta jak smoła. To już nie dyskusja tylko manifest polityczny... (2012/11/08 11:57)

JaRost

Nie ma co dalej piłeczki odbijać... 11 listopada już w niedzielę. Każdy swój marsz (swoje marsze) już zapewne wybrał. I Kol. Przemysław nie zmieni negatywnego zdania na temat organizatorów Defilady, a np. ja nie zmienię negatywnego zdania na temat organizatorów Marszu Niepodległości. Pozostaje mieć nadzieję, że zwykli Polacy, Warszawiacy w spokoju i z poczuciem dumy, patriotyzmu będą przeżywać kolejne Święto Niepodległości. 

Życzę zatem wszystkim miłych obchodów bez burd z prawej i lewej strony (i z centrum też!). Ja tymczasem zaczynam przygotowywać miejsce na rogale Świętomarcińskie oraz oryginalnego FT-17, który tego dnia będzie wystawiony w Poznaniu.   (2012/11/08 12:02)

jazlowiak

Pogarda wobec innych lejąca się z tego zrzutu spowodowała taką decyzję, bo facebook służy do informowania, a nie obrażania innych uczestników. Tutaj na dobroni bardzo rzadko dochodzi do zbanowania, ale administratorzy i moderatorzy starają się grzecznie zarządzać poziomem dyskusji.  (2012/11/08 12:06)

Artur W

Lejąca się pogarda?
Żałosne, doprawdy. (2012/11/08 14:12)

Otto Kohl

I właśnie z powodu jadu który leje się z okazji tego typu uroczystości moja osoba nigdy nie weźmie udziału w tego typu marszu - chociaż bardzo bym chciał. Wolę jednak nie strzępić sobie nerwów i kulturalnie zostanę w domu wywieszając flagę ( telewizora nie mam zamiaru nawet włączać z powodów - patrz powyżej ) . (2012/11/08 14:26)

Artur W

W kwestii telewizora popieram Przedmówcę zdecydowanie, tak istotnie jest zdrowiej i to nie tylko 11 listopada. (2012/11/08 14:46)

ajzeman

Czuję się zaszczycony, że kolega Przemysław tak dogłębnie zglossował mój wpis. Nikt nigdy chyba nie poddał mej wypowiedzi tak dogłębnej analizy. Tekst w stylu mi znanym chechuje się nawet swoistą logiką oraz pewnym utrwalonym u kolegi Przemka sposobem myślenia. Z szacunku do tego, że jest to forum rekonstrukcyjne a nie polityczne nie ujawniam swoich poglądów politycznych. Zapewne niektórzy zdążyli przypisać mi pewne poglądy sądząc po reakcji na mój skromny wpis - ale trudno. Myśli są prawem każdego. Zgodzę się z tym, że był prezydent Bierut. Faktycznie pan Bierut vel jakiś tam (niech mu ziemia lekką nie będzie) był swego czasu prezydentem czegoś co nazywało się KRN i odpowiadało za coś co wtedy nazywano rządzeniem w czymś co nazywano niepodległą Polską. Był tak samo pan Prezydent L.K. Jedni uważali go za kogoś bardzo dobrego a inni nie. Każdego prawo uważać co chce o osobie sprawującej urząd. Pan Kaczyński swego czasu też spowodował swoim staraniem defiladę i wiem, że wielu rekonstruktorów mimo, - że np pana Kaczyńskiego nie popierali - wzięło w niej udział. Ba! Znam takich którzy bardzo go nie popierali a i tak udział wzięli. Bo były to oficialne obchody 15.08. 

Póki będziemy świętować 11 listopada a nie np rocznicę Manifestu PKWN albo zburzenia Bastylii albo jakiegoś innego narzuconego dnia ku czci takiego czy innego bożka to pójdę na państwowe obchody. Poszedł bym gdyby prezydentem był Pan Jarosław K., Zbigniew Z., Grzegorz N., czy ktokolwiek inny. Nie pójdę jeśli nie daj Bóg prezydentem będzie Wołodia P., Barack O., Angela M. itp. (oczywiście prezydentem RP). 

(2012/11/08 17:30)

Feldfebel

Mieszanie polityki do rekonstrukcji jest zabijaniem tej drugiej. Zamiast odtwarzania historii zamienić się może w "bojówki" jakiejs opcji politycznej. Przeciez większość z nas bawi się  po to aby "na żywo" poczuc historię i...oderwać sie od chlewu codzienności... (2012/11/08 20:46)

Artur W

Faktycznie pan Bierut vel jakiś tam (niech mu ziemia lekką nie będzie) był swego czasu prezydentem czegoś co nazywało się KRN i odpowiadało za coś co wtedy nazywano rządzeniem w czymś co nazywano niepodległą Polską.

Powiem więcej, pan Bierut (jeżeli tę osobę można nazwać panem) był prezydentem czegoś, co wtedy jeszcze nazywało się Rzecząpospolitą Polską :( (2012/11/08 21:23)

shi-go

Czytając poszczególne wpisy w tym temacie, dochodzę do wniosku, że ruch rekonstrukcyjny pomimo licznych deklaracji i zapewnień, wcale nie jest apolityczny. Zastanawiam skąd się to bierze. Przecież wszyscy rekonstruktorzy, biorąc udział w swoich grupach, wkładają w to całe swoje poświęcenie. Zgłębiają temat tak, aby wiernie odtworzyć historię...a tutaj, teraźniejszość płata im takie figle, poróżniając ich w każdej możliwej sytuacji. Panowie, nie dajcie się zwariować. Tak jak sami piszecie, najważniejsza jest historia, ta prawdziwa, bez żadnych "podbarwień" kolorystycznych i tym bardziej bez żadnych koneksji z pokopaną współczesnością, w której najważniejsze jest to, co i ile ktoś wyciągnie dla siebie.Panowie, do póki pomiędzy wami nie będzie jedności celów, to każdy kto będzie mógł, to wykorzysta to dla swoich, [a ci raczej nie myślą o historii].   (2012/11/08 21:48)

Kangur AIF

Chryste Panie... i znowu to samo!
Jak widzę polityka i poglądy z nią związane już całkiem zepsuł nas Polaków. Nawet nasza wspólna pasja jaką jest rekonstrukcja i historia która w jakiś sposób nas "zielonych szajbusów" (jak się nieraz o nas mówi) zespala i łączy, zaczyna być orężem walki politycznej oraz manifestowania poglądów.

Może czas już zakończyć te kolejne bezsensowne słowne utarczki i batalie? Co moderator na to?

Myślę, że poglądy polityczne można załatwiać gdzie indziej... choć by w cztery oczy.
11 listopada jest naszym wielkim świętem i wydaje mi się, że powinno być ono odpowiednio obchodzone - bierzmy przykład z innych narodów (choć by z takich "Żandarmów Świata") gdzie taki dzień jest szczególny i cały naród wspólnie go świętuje, a wszelkie waśni i poglądy chowane są do przysłowiowej szuflady.
Panie i panowie bądźmy ponad tym w tym jakże ważnym dla nas Polaków dniu.

Mam tylko cichą nadzieję, że nie będzie powtórki w stolicy sprzed roku, oby...

(2012/11/08 22:22)