GRH NSZ zaprasza na Marsz Niepodległości.

/ 64 odpowiedzi
Grupa Rekonstrukcji Historycznych NSZ zaprasza WSZYSTKIE grupy rekonstrukcji historycznych na Marsz Niepodległości.
Czołem Koleżanki i Koledzy!

W imieniu Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych i własnym mamy zaszczyt zaprosić Was WSZYSTKICH na tegoroczny MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI.

Jak co roku przejdziemy ulicami Warszawy, dumnie i uroczyście celebrując kolejną rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę Niepodległości w roku 1918, oraz pokazując nasze przywiązanie do Wolności i Suwerenności dziś.

Zapraszamy do
 udziału w tym doniosłym wydarzeniu WSZYSTKIE Grupy Rekonstrukcji Historycznych, które nie zdecydowały się współtworzyć pochodu Bronisława Komorowskiego oraz Hanny Gronkiewicz-Waltz.
Z radością i dumą pomaszerujemy z Grupami, które odtwarzają wszelkie formacje Wojska Polskiego, a swoją działalnością sławią Oręż Polski, bez względu na odtwarzaną epokę.

Pójdziemy wraz z Naszymi Sztandarami i Naszym Orężem na czele Marszu.
Zachęcamy wszystkie Grupy, które dysponują sztandarami organizacji kombatanckich do wystawienia pełnych pocztów sztandarowych.

Nasza Grupa Rekonstrukcyjna będzie w tym roku jednym z gospodarzy Marszu Niepodległości, w którym może wziąć udział nawet 100.000 uczestników.
Wasze zgłoszenia prosimy przesyłać na nasz e-mail: [email protected]

Z poważaniem
Grupa Rekonstrukcji Historycznych Narodowych Sił Zbrojnych

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Wrotycz

Jak co roku, 11 listopada 2012 roku, rekonstruktorzy przejdą przez Warszawę w defiladzie rekonstrukcyjnej.

http://www.dobroni.pl/rekonstrukcje,defilada-11-listopada-2012-warszawa,11743 (2012/11/06 09:29)

Przemyslaw

Nie "Rekonstruktorzy", a 281 rekonstruktorów i nie w paradzie historycznej, tylko w prezydenckim pochodzie organizowanym przez władze Warszawy i Kancelarię Prezydenta.Kancelaria Prezydenta spotkała się z odmową ze strony środowisk kombatanckich i brakiem zainteresowania ze strony organizacji społecznych, więc dla zorganizowania konkurencji dla Marszu Niepodległości posłużyła się coroczną paradą historyczną.Do tego ok 50% grup, którym zaproponowano udział w tej imprezie, odmówiło udziału.
W pochodzie Komorowskiego i Gronkiewicz Waltz pomaszerują też dziarsko kombatanci z dawnego ZBOWiDu :)
My idziemy w Marszu Niepodległości. (2012/11/06 11:02)

al-Muell

W pochodzie Komorowskiego i Gronkiewicz Waltz pomaszerują też dziarsko kombatanci z dawnego ZBOWiDu :)
 I co w związku z tym?
(2012/11/06 11:18)

Przemyslaw

Nic, to jedynie oczywista oczywistość, fakt. 
ŚZŻ AK w osobie Prezesa Oleksiaka zdystansował się od aktywnego udziału w przygotowaniu pochodu Komorowskiego i Gronkiewicz Waltz, kombatanci "Radosława" manifestacyjnie się wycofali, kombatanci NSZ (zaproszeni na "narady" do Kancelarii Prezydenta dopiero po ostrej interwencji Oleksiaka) od początku deklarowali udział wyłącznie w Marszu Niepodległości, a inicjatywę Komorowskiego/Nałęcza wsparli jedynie ludzie z dawnego ZBOWiDu i BCh. 
W sumie to tyle. Suche fakty.
Stąd zapraszamy grupy rekonstrukcji historycznych na Marsz Niepodległości.
To jakiś problem ? Nie wolno nam tego robić z jakiegoś powodu ? (2012/11/06 11:26)

JaRost

Wolny kraj. Każdy może robić co chce (oczywiście w dozwolonych granicach). Jednak jakoś nie widzę grup odtwarzających 1/2 AWP mile witanych na marszu niepodległości....  (2012/11/06 11:43)

Artur W

Nie wiem, co Ty widzisz, ja na oficjalnym plakacie MN widzę żołnierza w rogatywce i z pepeszą.
Mnie to bez różnicy, i tak idę w cywilu.
Swoją szosą pewne media byłyby zachwycone widząc tam niemiecki mundur ;) (2012/11/06 12:49)

darda

A ja chcę przypomnieć, że to forum nie jest, i nigdy nie stanie się, miejscem do uprawiania pseudopolitycznej nawalanki, tak ostatnio niestety popularnej.

Kolegów o nadmiarze temperamentu i skłonnych do przenoszenie do środowiska rekonstruktorów żałosnych pseudopolitycznych podziałów, zachęcam do ostrożności w wypowiedziach, bądź do odwiedzin na Onecie czy GW. (2012/11/06 13:32)

Artur W

Nie przesadzajmy. To daleko nie ten poziom.

Dotychczas defilada rekonstruktorów była samoistną imprezą, nie częścią demonstracji. I komu to przeszkadzało, no komu? (2012/11/06 13:38)

darda

Defilada rekonstrukcyjna była dotychczas częścią oficjalnych obchodów Święta Niepodległości, i jest nią nadal. Oprócz obchodów i uroczystości państwowych, są również - i dobrze, że są - uroczystości organizowane przez różne organizacje i ugrupowania.
Przeciwstawianie jednych form obchodzenia święta narodowego innym jest kompletnie bez sensu! (2012/11/06 13:56)

jazlowiak

Demokracja jest pięknym ustrojem w którym każdy kto chce i gdzie chce świętuje 11 listopada. W samej Warszawie będzie defilada, marsz prezydencki, rekonstrukcja na Żoliborzu, marsz Niepodległości i pewnie ze 100 rocznicowych mszy i nabożeństw. Każdy niech idzie tam gdzie uważa, ale myślę, że to właśnie ta demokracja powinna uczyć nas szacunku nie tylko dla własnych postaw, ale i do wyborów innych.  
Rekonstrukcja nie odzwierciedla poglądów człowieka, bo każdy z nas ma prywatne życie i każdy odpowiada za swój głos wyborczy. Wiem, że proste skojarzenia chciałyby zrobić ze mnie fascynata komunizmu bo noszę mundur bolszewicki na rekonstrukcji, albo zwierzęcego Prusaka za ganianie w uniformie wz. 1910. Tak się nie da. 
Jeśli chcecie czymś mnie zadziwić rekonstrukcyjne, to zadziwcie mnie karnością, wyszkoleniem i epokowym umundurowaniem. Chciałbym patrząc na uczestników 11 listopada 2012 roku przenieść się do epoki, którą odtwarzacie. 
A czy ktoś lubi kogo czy nie - to są fora bardzie psychiatrycznie predestynuowane do dyskusji. (2012/11/06 14:02)

Artur W

Panowie, nie udawajcie naiwnych. Nikt tu się z choinki nie urwał. Wiecie równie dobrze jak Koledzy z NSZ, że dotychczas defilada była przedsięwzięciem samoistnym. Jak na część oficjalnych obchodów święta państwowego dziwnie niemrawo chronionym przez siły porządkowe tegoż państwa. (2012/11/06 16:50)

modelarz

Zdaje się kolego, że to chyba rekonstruktorzy powinni być zadowoleni, że Prezydent idzie z nimi w defiladzie. Bo to raczej zaszczyt jest. Podobnie było w 2009 roku, kiedy poprzedni Prezydent zaprosił rekonstruktorów do siebie do Pałacu. Chyba trzeba się cieszyć, że Prezydent Rzeczypospolitej w każdej kadencji docenia rekonstruktorów? (2012/11/06 17:51)

darda

/.../  Wiecie równie dobrze jak Koledzy z NSZ, że dotychczas defilada była przedsięwzięciem samoistnym /.../.

Obawiam się Kolego, że nie jesteś dobrze poinformowany. Defilada rekonstrukcyjna 11 listopada (a i 3 maja, gdy się odbywała) była zawsze fragmentem oficjalnych uroczystości państwowych, w ich części organizowanej przez m.st. Warszawa. (2012/11/06 18:38)

Artur W

Tym bardziej dziwi, że państwo nie potrafiło jej zapewnić bezpieczeństwa i umożliwić przejścia planowaną trasą.
Tak czy owak, była to osobna defilada, a nie ozdoba manifestacji poparcia. (2012/11/06 18:44)

Rumcajs

Tak czy siak, ta rozmowa jest bezprzedmiotowa. Na zasadach demokracji jedni pójdą w oficjalnej defiladzie z Prezydentem. A inni skorzystają z zaproszenia NSZ do wzięcia udziału w marszu. I bezsensem jest się przekonywać, która jest lepsza. Ci, którzy swój udział zadeklarowali i tak już nie zmienią decyzji, bo raczej ją przemyśleli (czasu było dużo). NSZ zaproszenie wysłał i dobrze. Tylko po co używacie argumentacji opluwającej tych, którzy maja odmienne od Was zdanie? Szanowni Koledzy to nie służy Waszemu ruchowi i np. mnie do niego zniechęca. A później dziwicie się, że Was banują. Osobiście nie wezmę udziału w żadnym marszu, bo mnie to nie interesuje. Ja 11 listopada świętować będę udziałem w inscenizacji na warszawskim Żoliborzu, na obejrzenie której serdecznie zapraszam tych wszystkich, którzy tak jak i ja nie trawią udziału w defiladach wszelakich. I wcale nie twierdzę, że uwielbiając defilady są gorsi ode mnie. (2012/11/06 19:04)

revolt

serce mówi idź z rekonstruktorami i prezydentem, dusza w Marszu Niepodległości, a rozum http://www.youtube.com/watch?v=MAbkISGy79U

Kibicuję obydwu marszom, ale pamiętajcie jak na drodze stanie bolszewia to zróbcie im rok 1920:) (2012/11/06 19:07)

Artur W

A nuże tu, wisielcy! (2012/11/06 19:42)

Wrotycz

No i Gajos, prawdę rzekł :) (2012/11/06 20:06)

WachmistrzKOP

Rumcajs podjął bardzo ważną sprawę: sposób zareklamowania marszu. Coś co mnie uderzyło odrazu czytając zaproszenie na marsz organizowany przez NSZ. Nie podkreśliliście, w porozumieniu z kim to robicie (to wynikło w późniejszej dyskusji tutaj), ale przeciwko komu. Nie można zrobić nic gorszego niż dzielić Naród w święto narodowe. (2012/11/06 20:08)

Artur W

Szczerze mówiąc, ja takiego "przeciwko" nie zauważyłem.
Pewnie nieuważnie czytałem. (2012/11/06 20:58)

Tara

Panowie, dajcie spokój z tą polityką. Takie Święto nie powinno dzielić nikogo na dobrych i złych Polaków.. (2012/11/06 21:10)

zylkos

Czyżby był rok 1945??? (2012/11/06 22:20)