Granice absurdu...

/ 34 odpowiedzi
Kto wymyślił tą grafikę...??? W podpisie możemy przeczytać:"Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę".
Idiotyzm do kwadratu...

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Petrus

Już wczoraj widziałem go gdzieś w zakątkach internetu. Jest to czysty absurd. Żołnierz LWP postawiony w pozycji równej żołnierzowi Armii Czerwonej i jakoby niosący komunizm? Żołnierz Wrześniowy celujący bagnetem w jego stronę, z przypiętym "Wara!"? Naprawdę? Autor grafiki widać postępuje według zasady "Nie znam się, to się wypowiem", tyle mogę rzec. (2012/09/18 18:58)

prus

To pewnie ktoś z PiS . (2012/09/18 19:10)

kapitan Koot

Prus: trawestując słynne zdanie Pawlaka (tego od Kargula) - ludzie nie dzielą się na tych z PISu i tych nie z PISu tylko prosto na mądrych i głupich. Ten od obrazka nie zalicza się do mądrych... (2012/09/18 19:15)

darda

Durny ten plakat do n-tej potęgi. Autor najwyraźniej albo jest kompletnym idiotą, albo prowokatorem.

Na dodatek plastycznie też jest to gniot potworny. Nie wiem też, dlaczego ten żołnierz LWP trzyma w ręku dwururkę? Na - haniebnym - plakacie Zakrzewskiego, którego fragment wykorzystano, jest widoczny kontur fragmentu łoża i lufy Mosina. Nieuk bezmyślnie przedłużył ten kontur, uzyskując dubeltówkę... (2012/09/18 19:42)

al-Muell

To raczej nie PiS. Hasło z podpisu wymyśliła któraś z bardziej skrajnych organizacji (nie pomnę, może NOP?). Należałoby to zignorować - "dziełko" ponadprzeciętnie głupiego przedstawiciela 1% społeczeństwa, skierowane do tego samego 1% (2012/09/18 19:53)

prus

Masz racje szkoda gadania na takiego typa. (2012/09/18 19:54)

JaRost

Co tu dużo gadać. Ktoś chciał być "patriotą" a wyszedł na debila. Najgorsze, że na fejsbukowym profilu na którym się to cudactwo pojawiło są osoby w pełni taką twórczość popierające. 
I nie wiem z czego to wynika. Przecież z dużym prawdopodobieństwem żołnierz wrześniowy kilka lat po Kampanii Wrześniowej nadal walczył. Nierzadko w oddziałach zmierzających ze wschodu. Nie zdążyli załapać się do Andersa to załapali się do Berlinga...
No ale widocznie lepiej demolować 11.11. razem z lewakami stolicę niż przelać trochę oleju do łba.  (2012/09/18 20:12)

kapitan Koot

Czyli na Marsz Niepodległości w Warszawie nie wszystkie GRH się załapią...Dobrze u mnie w powiecie w defiladzie niepodległości pójdą rekonstruktorzy od słowiańskich wojów po współczesne WP. Nie pomijając ani 1AWP, ani Żołnierzy Wyklętych... (2012/09/18 21:24)

Stary Kojot

Może autor chciał zasugerować "ustawkę"; wrześniowcy vs berlingowcy...Dno i wodorosty... (2012/09/18 21:30)

Petrus

Powiedziałbym kolego Steiner, że jeszcze niżej... (2012/09/18 21:44)

darda

Zasadniczo nawet się domyślam, co chciał przekazać... Tyle, że bałwan pewnie nawet nie wiedział, co to za mundur na tym plakacie. A jeśli wiedział, to nikt mu w szkole nie powiedział, że w tych mundurach to doprawdy nie sami komuniści chadzali.

W sumie to przyczynek do dyskusji o poziomie edukacji historycznej w Polsce. Gdy pomyślę o planowanym dalszym ograniczaniu nauki historii w szkołach ponadgimnazjalnych, strach mnie ogarnia :-( (2012/09/18 21:48)

JaRost

Spadająca ilość godzin to problem nie tylko historii ale ogółu szkolnictwa. Do tego dochodzi "dzisiejsza młodzież" która generalnie ma wszystko w nosie i nic jej nie interesuje (przepraszam za generalizacje - stwierdzam to po osobach w wieku 17-20 które znam osobiście). Poważnym problemem są także nauczyciele. Czasem ma się wrażenie, że zostają nimi odrzuty... 

Chciałem także zwrócić uwagę na takie "wesołe" organizacje z prawa i lewa ( KPP obchodziła wczoraj rocznicę wyzwolenia wschodnich ziem RP [kolejny hicior]). Niestety internet powoduje błyskawiczne rozchodzenie się informacji także od tych niszowych tworów. I te informacje trafiają potem do ludzi (najczęściej młodych, zbuntowanych, bez podstawy edukacyjnej i jednocześnie szukających fajnego towarzystwa) robiąc sieczkę z mózgu.  (2012/09/18 22:45)

morgothb

Panowie się dopiero teraz obudzili? Przecież nie od dziś środowiska narodowe negują patriotyzm żołnierzy walczących w 1 i 2 AWP, że o określeniach "komuniści" nie wspomnę. W PRL-u żołnierze NSZ byli "be", teraz pałka przegina się w drugą stronę... (2012/09/18 23:35)

darda

Panowie się dopiero teraz obudzili? Przecież nie od dziś środowiska narodowe negują patriotyzm żołnierzy walczących w 1 i 2 AWP, że o określeniach "komuniści" nie wspomnę. W PRL-u żołnierze NSZ byli "be", teraz pałka przegina się w drugą stronę...

Panowie obudzili się dawno i proponują, by nie zamieniać tego forum w miejsce "politycznej" nawalanki.
Cytowana uwaga - słuszna niewątpliwie w przypadkach niedouczonych jednostek - jako generalna jest po prostu próbą budowania kolejnego fałszywego stereotypu. Skądinąd nie słyszałem, by środowiska okołoendeckie negowały patriotyzm "żołnierzy wyklętych" (nie lubię tego określenia), a wszak antykomunistyczne oddziały partyzanckie tworzyli w dużym stopniu dezerterzy z LWP.
Nie lubię endeków (u "pogrobowca Sanacji" to raczej naturalne ;-) ), ale jeszcze bardziej nie lubię, gdy chce się komuś tzw. gębę doprawiać! (2012/09/19 08:18)

Lehu

Ciekawe czy śmiać się czy płakać... zastanawiam się czy za jakiś czas pojawią się plakaty Powstańców Warszawskich walczących z carską armią...

ale grafika widocznie dobra, skoro ma 530 udostępnień ;-) (2012/09/19 10:33)

Otto Kohl

Niedouczenie w większym stopniu jest winą samych rodziców, którzy zamiast zajmować się swoimi pociechami i wszczepieniem im odpowiednich zachowań kupują im ( czując się jednocześnie z tych obowiązków zwolnieni ) Ipady/Play Station czy inne tego typu zabawki zamiast zabrać do muzeum czy kupić po prostu dobrą książkę historyczną. Szkoła sama w sobie niezależnie od ilośći godzin historii za rodziców tego nie załatwi. (2012/09/19 11:36)

Zbyszek1

Nie będę zakładał nowego tematu ponieważ post nadaje się do tego, przykład jdnego z kont na FB założonego przez idiotę obrażającego Powstanie Warszawskie oraz biorących w nim udział Uczestników:
http://www.facebook.com/WstydzeSiePowstaniaWarszawskiego (2012/09/19 11:36)

theli25

Po prostu ręce opadają ... straciłem cenne chwile by zapoznać się z tym ...szkoda się denerwować. Ale jest to wielki znak upadku poziomu edukacji ... nie tylko historycznej. (2012/09/19 13:21)

partyzantczarny

niedouczenie, debilizm różnie  to ludzie nazywają.Autor fejesbukowego posta chciał pokazać wszystkim jakie ma zdanie na temat komunizmu i to jakiś skrajny ONR-owiec każdy ma prawo być patryjotą na swój sposób, oczywiście popieram kupowanie różnych książek historycznych,przygodowych (sam takie lubie ) takich które rozwijają wiedze i wyobraźnie. Napeweno lepsze to niż nowe Play Station z debilną grą typu metin lub coś takiego (2012/09/25 14:10)

Wrotycz

"(...)to jakiś skrajny ONR-owiec każdy ma prawo być patryjotą na swój sposób(...)"

No i  każdemu onrwcowi zamawiać 5 piw wolno. (2012/09/26 00:07)

Lehu

"Autor fejesbukowego posta chciał pokazać wszystkim jakie ma zdanie na temat komunizmu i to jakiś skrajny ONR-owiec każdy ma prawo być patryjotą na swój sposób"

tzn. jakaś niedouczona osoba z jakiejś partii prowadzi tą fejsbukową stronę? (2012/09/26 09:10)

Zbyszek1

niedouczenie, debilizm różnie  to ludzie nazywają.Autor fejesbukowego posta chciał pokazać wszystkim jakie ma zdanie na temat komunizmu i to jakiś skrajny ONR-owiec każdy ma prawo być patryjotą na swój sposób, oczywiście popieram kupowanie różnych książek historycznych,przygodowych (sam takie lubie ) takich które rozwijają wiedze i wyobraźnie. Napeweno lepsze to niż nowe Play Station z debilną grą typu metin lub coś takiego

Wstawiając tego posta nie wyrażam jakiejkolwiek ideologii. Tym samym nie jestem autorem tej strony (profilu), natrafiłem na nią przez przypadek i wrzuciłem link do tematu aby ukazać podejście niektórych Polaków (autorzy strony) do historii.
Tym samym strona nie wyraża opinii na temat historii tylko obraża wielu ludzi (dosłownie). (2012/09/26 15:22)

partyzantczarny

Wiecie ludzie rzucający rasistowskimi i anty komunistycznymi sloganami to w 70% zwierzęta które salutują do swastyki hitlerowskim pozdrowieniem. Dlaczego salutują ? Dlatego że Hitler wybijał żydów ale nie myślą o tym że zabijał także polaków to według mnie jest niedouczenie. Nie wiem co autor tego plakatu miał na myśli pewnie pokazanie jaki to on jest anty-komunista  i jak bardzo nie lubi czerwonych (2012/09/26 15:48)