Granat walnął, czy co...

/ 31 odpowiedzi / 5 zdjęć
Wątek wsadziłem w dział "militaria", gdybym umieścił w "Hyde Park" była by całkiem "kicha"....
Otóż,oglądając ostatnio po raz kolejny "Demony Wojny wg Goy" ogladając scenkę, w której Zamachowski pragnąc nawiązać rozmowę z kolegami napotyka ino ciszę w eterze lub przekleństwo na odczepnego...Obserwuję od dłuższego czasu coraz mniejszy "gwar" na łamach naszego portalowego forum.I zastanawiam się co jest tego przyczyną.Może  ludziska zaganiani w pracy, ale kilka lat temu pracy nie ubywało. Czy kolejne "udogodnienia techniczne" lub okresowe zmienianie strony głównej portalu uniemożliwia innym dotarcia do niego ?Czy ?... No właśnie co jest przyczyną, że forum sprawia wrażenie prawie opuszczonego wraku z dryfem diabli wiedzą gdzie.Powiem szczerze, że kusi mnie posłać jakiś tekst z rzęsistym "jobem" i przekonać się, czy płynie z nami zawsze reagujący na takie przejawy " nie hallo" słownego, dzielny Moderator Grzegorz...;-)Odezwijcie się do diaska, bo zaczynam miewać mimo pozornego nadmiaru miejsca  objawy "klaustrofobii"...
kapitan

No rzeczywiście. Kiedyś bywało że i dyskusje nabierały rumieńców i koloryt z niszową Bohemą wyłaniał się na światło dzienne. Z wypiekami na twarzy śledziłem te tematy i dyskusje szanownych kolegów (raczej tylko śledziłem bo owszem są mądrzejsi ode mnie). A teraz - mówiąc dosadnie DUPA (z góry przepraszam za to słowo). No cóż, jeśli dyskusje schodziły do osobistych wycieczek pomiędzy użytkownikami portalu, zdarzały się tzw. bany tudzież wykluczenia itd to co??? To ludziska dali sobie spokój. Po co się kopać, po co dyskutować, po co w ogóle zabierać głos. Niepotrzebne. Lepiej siedzieć cicho i oglądać w TV Klan czy inną bardziej wartościową produkcję. A szkoda. Odsiewając plewy zawsze można było się czegoś dowiedzieć i nauczyć.PozdrawiamRafał (2015/08/06 22:43)

zylkos

Co dziennie sprawdzam,ale...pustaki,chyba znów lato w Kołobrzegu... (2015/08/06 23:26)

formoza58

To nie jest lato w Kołobrzegu,Arczi,ten marazm datuje się od znacznie wcześniej... (2015/08/07 00:14)

WachmistrzKOP

To się zaczęło kiedy ludzie zbanowani z Obsrywcy zaczęli szukać sobie nowego miejsca do wylewanie własnej żółci i przenieśli na to forum zachowania znane wcześniej tylko tam. I teraz tak jak napisał Artur: zaglądam codziennie, ale pisać jakoś nie mam ciśnienia. Zresztą Krzychu dyskutowaliśmy o tym prywatnie już. (2015/08/07 08:02)

ArturSz

Zajwisko nie dotyczy wyłacznie jednego portalu. Jest zdecydownaie szersze.

Też sie zastanawiam nad tym "fenomenem" i dochodzę do wniosku, że wynika on ze zmiany narzędzi jakimi coraz wiecej ludzi sie posługuje i wymuszonego przez  narzedzia innego sposobu komunikacji i wogóle sposoby korzystania z nich.

Dlatego mniej mamy " zasiadania" o określonej porze dnia przed duzym monitorem i klawiaturą. Wydaje sie dominowac zerkanie co chwilę na mały monitrek, gdzie gorzej widac tekst, koncentarcja idzie więc na obraz, a brak wygodnych w użyciu klawiszy w tych małych urządzeiach powoduje iż pisanie/ odpowiadanie - zwłaszcza dłuższe zamienia sie w ciężka pracę. Komunikacja ogrniczna się wiec do do lubię /nie lubię a od święta do równoważnika zdania.

W efekcie mamy wyczekiwanie na krótki szybki news, zamiast poszukiwnia, dociekania, rozmowy, dzielenia się, powracania. Słabnie w ten sposób wymiana myśli. Łatwo poczuć sie po czasie  jak "wołający na pustynii" i rozumiem bardzo dobrze powód pojawienia się tego wątku.

(2015/08/07 13:19)

zylkos

A,no tak człowiek pierwotny,idzie i krzesa iskierki-(krzemień) rękami-(przesuwanie stron),no fakt,hhehheeh-to chyba się cofamy....-tyż prawda,hehhehee...Ostatnio w arbaicie powiedzieli mi o selfi,ale jaja,jeden to z mostu Świętokrzyskiego skakał i kaput...No uważam ,że nieodłączne smartfony,tablety,monitorki..itp do niczego postępowego nie doprowadzą.Do tego zestawu wszechobecne kamery,czipy,słuchawki i spejs de robot...Może o to chodzi???Rok 1984 jednak nie był fikcją...Kliknij lubię to...heehehehhe...MMmm zmarnowałem 5 minut...-chyba starzeję się... (2015/08/07 23:19)

zylkos

Mama pomysła!-(używam gwary jak to mowią maolatów) przejdźmy na pismo obrazkowe,takie dobroniowe hieroglify...hheheehheehh (2015/08/07 23:27)

al-Muell

Obawiam się że do wyludnienia tego akurat portalu przczyniły się zmiany w układzie strony i idące za tym problemy techniczne (niedziałające profile, realnej brak możliwości edycji stron itp.).Na pewno też nie pomogły zdarzenia z pogranicza polityki. Np. swego czasu ktoś wykorzystał dane użytkowników do agitacji za pewnym wydarzeniem listopadowym - am byłem wśród tch, którzy dostali maila.

Zmiany społeczne/cywilizacyjne to jedno, ale większości dawnych użytkowników portalu raczej nie dotknęły - wątpię by ktoś przyzwyczajony do czytania dłuższych tekstów nagle został niegramotnym (przepraszam za rusycyzm) "ajfoniarzem" (przepraszam za makaronizm). (2015/08/08 07:04)

zylkos

Słaba frekfencja...a jak mają to oglądać??? (2015/08/18 10:11)

zylkos

pobierz wtyczke-U mnie wsie wtyczki pobrane... (2015/08/18 10:14)

zylkos

Na youtube zwiastun chodzi moment...na dobroni zacinki...-granat walnął,a może cała pirotechnika je...a-ehhehehehehhe.Lechu zamieść film na youtube.Przynajmniej oglądnąć będzie można,tu nie sposób!!!Pzdr...

https://www.youtube.com/watch?v=_25RquBZgkU (2015/08/18 10:21)

formoza58

I tak mija dzień po dniu, a na "placu boju" jest nas coraz mniej... (2015/09/29 16:06)

Bolszewik

Lubiący portal "zjadł" nie jedną stronę i nie jedno forum niestety. Ja osobiście byłem tu raczej czytaczem nie mniej forum wyraźnie przymiera. (2015/09/29 19:30)

formoza58

Kużwa, Panowie!!!Chyba przegieliście z tymi reklamami.Dzisiejszy "Lenovo YOGA " pobił wszystkie Wasze newsy i "udogodnienia". I co ma powiedzieć neofita, który by po raz pierwszy chciałby wejść w portal. Na początek chyba zeświruje, potem puści "wiązkę" itd, itp... Nie dziwota, że na portalu faktycznie jest coraz ciszej. ciszej , cichuteńko.... Reklamy,reklamami, ale jak Boga noga...Opamiętajcie się !!! (2015/10/02 20:15)

Maly Roman

Tak, ten portal traci użytkowników i będzie coraz gorzej. Już nawet moderator rzadko tutaj  zagląda. 29 września zrobiłem wadliwe wpisy na wątku 10 Pułku Ułanów Litewskich i prosiłem o ich usunięcie. Niestety stercza tam nadal zaśmiecając przejrzystość wpisów. A co ciekawe, to nie przeszkadzało wcisnąć w to miejsce reklamę. (2015/10/04 14:45)

formoza58

:-)). Romku, nie wymagaj od moderatora. On ma poważniejsze problemy np... aby ktoś na łamach nie wyrwał się z brzydkim wyrazem. Kilkakrotnie jako początkujący prosiłem kiedyś o usunięcie podobnych " problemów" jak Ty w przypadku wątku 10 P.Uł. Litewskich. Był tak zajęty, że nawet nie odpowiedział na prośbę, nawet konkretną korespondencyjną. Od tamtego czasu machnąłem ręką...Nie przejmuj się Romku.... " kiedy my żyjemy" ;-) (2015/10/04 19:01)

zylkos

Spokojnie braki na forum,nie świadczą,że nikt nie czyta blogów...od 1 X u mnie 70 odsłon...,może teraz gdy ,,działania wojenne,, już przy końcu może więcej pisać na blogach,choć to czasochłonne...U mnie dziś taka histoia za Choroszczą jadę,a tu czołg przy chacie stoi...pzdr...hehhehehehehe (2015/10/04 22:03)

formoza58

:-))... Ktoś na kontraktowym sprzęcie wybrał się na urlop ? (2015/10/04 22:22)

Maly Roman

Nie czuja się ludziska bezpiecznie w naszym Państwie, zamiast psa to czołg obejścia pilnuje :) (2015/10/04 22:43)

kapitan

A jużci. Szydźcie do woli. A kto bogatemu zabroni??? Przynajmniej ocalił kolejny egz. ładnego kawałka historii WP w PRL-u. :) (2015/10/07 14:19)

Maly Roman

Panie kapitanie, ja nie szydzę z bogatego obywatela, daleki jestem od tego. Ja szydzę z "biednego" państwa, co właśnie nami, obywatelami najmniej się zajmuje. Ale nie jest to forum do politykowanie, więc zamykam temat "szydzenia". (2015/10/07 19:21)

superwisior

Właśnie został podniesiony z piaskowego dna Pilicy SD KFZ 251, wiadomość sprzed godziny! Trzeba było czekać 19 lat na kolejny...:)
Miejsce: Górki koło Grzmiącej. (2015/10/08 14:29)

formoza58

Całkiem możliwy powód tego,że jest coraz ciszej na forum...Kiedy klikasz na obojętnie którego blogera na portalu, aby napisać do niego choćby wiadomość, wyswietla się ... strona sprzętu gospodarstwa domowego firmy "Bosch" !!!!!!!!!!MOŚCI PANOWIE, OPAMIĘTAJCIE SIĘ Z TYMI REKLAMAMI !!! (2015/11/10 14:01)

formoza58

A może już nie działamy w rekonstrucji historycznej, tylko w "boschu" ?! (2015/11/10 17:15)

formoza58

Opcja, dzięki której można przez godzinę zrobić korektę tekstu w poście, jest obecnie niemożliwa, ponieważ automatycznie wpieprza się reklama "boscha"!~!! (2015/11/10 21:07)