GKO Twierdza Modlin - Jak można było do tego dopuś

/ 4 odpowiedzi
Czy ktokolwiek jest w stanie to zatrzymać? czy to kolejny bezcelowy apel rozpaczy....
Budynek przeżył prawie 130 lat, 2 wojny światowe, prawie 50 lat komuny... co przez ostatnich kilkanaście lat potrafili zrobić z tym budynkiem... DRAMAT - zobaczcie sami...p.s. osobiście byłem tam w 1999 na balu, było pięknie - sztandary i zbroje nadal wisiały - dziś nikt nie odpowie gdzie to jest (prawdopodobnie zostało rozkradzione) ludzie gdzie my żyjemy...
legionista1860


Na Podhalu mówią, że Polska to już tylko w sercu jest bo to co jest to jest Ku..wistan ze stolicą Ku..wogrodem. Twierdza Modlin to taka mała drobinka w masie niszczenia....przemysł, szkolnictwo, służba zdrowia...no i mamy politykę. Pozdrawiam Cię Kamracie
legionista1860 (2013/03/08 20:50)

Baniak


W 2004 roku miałem Studniówkę w GKO. To co widzę na filmie nijak nie przypomina tego miejsca. Widocznie nowy "właściciel" postanowił pozostawić budynek samemu sobie i niech rozprawi się z nim natura. Dramat! (2013/03/08 23:21)

Mozets


Jeden nowobogacki hydraulik, który dorobił się dużych pieniędzy na kręceniu rur - kupił sobie za psie pieniądze stary dworek szlachecki - by podnieść swój stan i nobilitować się w oczach innych rzemieślników. I dzwoni do kumpla - toże kręcirury . By donieść mu o postępie robót remontowych.

- Stary - wszystko to mały pikuś. Rury, kible,  zrobiłem sam i kaloryfery. Najgorzej mi szło ze zdzieraniem polichromii z XVI wieku z sufitu w głównym salonie.

 - A po coś to zdzierał ??? dziwi się kumpel...

- No jak to !!!

 - Przecież musiałem palnąć sufit alegancko - białą emulsyjną!!!

(2013/03/09 16:08)

WP


Aktualnym posiadaczem Twierdzy Modlin jest MON a dokładnie AMW (Agencja Mienia Wojskowego) która już od wieli wielu lat bez skutecznie próbuje sprzedać ten budynek. Jak wiadomo żaden normalny człowiek nie kupi tych ruin bo nie ma w tym żadnego interesu, nie dość, że dużo kosztuje to dwa, że kupić to jedno a to odnowić to drugie - inwestycja nie opłacalna. Niedługo to market postawią a najpierw dokładnie wykopią fundamenty żeby czasami nie został jakiś ślad po tym. Po co nam to, przecież lepiej kolejny setny market postawić. Przedstawiony film na pewno nie poruszy telewizji bo oni mają inne zadania a nie tam się zajmować czymś takim.
Jak ktoś jest mądrzejszy na tym forum to niech napisze do ministra MON, dlaczego jest tak a nie inaczej.
W końcu nic nie może przecież wiecznie trwać - śpiewała Anna Jantar. (2013/04/22 21:54)