Gdzie kupić umundurowanie?

/ 13 odpowiedzi

Mam pytanie natury miejsca i czasu.
Gdzie dokonujecie zakupów do rekonstrukcji?
Mundury, sprzęt.
Czy znacie jakieś tajemne miejce gdzie za rozsądną cenę można nabyć ciekawe rzeczy?
Dziś przeżyłem załamanie, rozpacz, gdy zauważyłem maskę za wyjątkową cenę.

http://www.allegro.pl/item807500659_niemiecka_oryginalna_maska_gazowa.html
kapitan

Kolego!!! Nie od razu Kraków zbudowano. Taka maseczka to nie takie znów straszne pieniążki. Gość grubo przesadził z ceną. O wiele za dużo. Ładną puszkę z zawartością można dostać za dużo mniejsze pieniążki. Problemem są paski nośne. Oryginały (takie do użytku) są bardzo drogie. Pozostają kopie. Ale najważniejszą zasadą rekonstruktora to: oryginał na półkę a do zabawy kopia!!!! Puszkę *(bo właściwie ją tylko widać można kupić za parę dyszek, oczyścić, pomalować i zostaje jeszcze zakup pasków z knopikami, haczykiem i ewentualnie skórką. Koszt całości nie powinien przekroczyć 150 - 200 zł. Głowa do góry. Pozdrawiam (2009/11/06 17:53)

Hartmann39

tak jak przedmowca napisal cena za ta maske jest z ksiezyca wzieta,inna sprawa jest ze wiele grup wogole nie wymaga posiadania masek natomiast niezbedna jest puszka a te mozna kupic nieraz zupelnie tanio ,mundury buty pasy helmy sa w znakomitej wiekszosci replikami sprzedaza zajmuja sie okreslone firmy ktore czestokroc wystawiaja swoj towar na alerGGo i we wlasnych sklepach internetowych , w razie konkretnych pytan sluze rada pozdrawiam (2009/11/10 08:09)

krzy2006

I tym razem dziękuję okrutnie. (2009/11/10 11:05)

Maciej39

jak poprzednie osoby wspomniały ten gość solidnie presadził z tą ceną maski 1800zł . Wariat. Mój brat kupił w o dużo lepszym stanie + 2 komplety szybek przeciw potnych za jedyne 180 zł z przesyłką. Nie żartuje. Dobra rada dla wszystkich młodszych rekonstruktorów. Jeżeli masz kilkanaście lat i zbierasz jakikolwiek mundur a zarazem nie śpieszy ci się aby dołączyć do grh czekaj na dobre okazje na allegro lub na innych targach. (2009/11/15 20:35)

KrisDG

Warto tez się ruszyć trochę na giełdy staroci.Tak naprawde to tam można upolować prawie wszystko co potrzeba do wyposażenia-w bardzo dobrych cenach.Poza tym na giełdach pojawiają sie tez producenci sprzetu dla rekonstruktorów.Polecam giełde w Bytomiu,Wrocławiu czy w Warszawie.Co do masek to ostatnio wysypało sie ich troche z czeskich magazynów,oryginały niemieckie uzywane po wojnie w czeskiej armii i OC.Za 250zł mozna trafić mintowy stan. (2009/11/30 09:14)

ScreamingEagle

polecam najbardziej stronę szturmowiec.pl kupiłem tam m42 jump suit pas szelki

Rekonstruckja.pl tam też można kupić wiele rzeczy

Paragraf22  :) (2010/01/07 23:13)

danmal2777

proponuję abyś na początku zaczął od wyglądu a później od "pierduł" zawsze ktoś może ci pożyczyć oporządzenie albo dostać z magazynu na stan.
Ja do dzisiaj nie mam oporządzenia zawsze coś mam a teraz dostanę z magazynu na stan ale to nie znaczy że tak bedzie zawsze to jest takie ułatwienie dla tych co nie pracują bo się uczą (2010/01/08 17:06)

Papaj

Co do puszek niemieckich to gdzie i za ile można kupić zdrowe paski do nich. (2010/01/09 20:30)

użytkownik1476

Witam co jak co ale ok 1500 zł musisz wydać to minimum, żeby normalnie wyglądać bo w samej bluzie M36 i DDR-ach nie oblecisz całego okresu... W części to będą kopie a inne to oryginały to już zależy od ciebie czy chcesz mieć hełm stalowy czy plastik, chlebak oryginalny czy kopia itd. Ja w rekonstrukcji jestem już ponad 3 lata i po trochę wymieniałem i teraz większość oporządzenia mam oryginalnego włącznie z maską p.gaz :) Jak sobie obliczyłem ile mnie to wyniosło to wyszło ok 3 700 zł bez broni bo to już inna gadka :D  Dlatego powoli i do celu :)

Pozdrawiam

Marius

(2010/02/22 22:47)

helbooj

WITAM i powiem ze napoczontku  tez mialem ten problem  ale  to  wszystko  zczasem da sie skompletowac  trohe na alego trohe na targah staroci ale itak wiekrzasc  to  od  znajomyh morzna kupic :) .Wsumi ja moge polecic  ci  strone ta  http://www.historical-uniforms.com/  niejest morze najtaniej  ale bardzodobrze wykonane  ja troszke zeczy juz tam nabylem i niezaluje :) pozdrawiam i powodzenie w kompletowaniu (2010/05/18 12:39)

Redakcja

Szanowny kolego Helbooj!
Albo zaczniesz pisać poprawnie po polsku, albo tak niestarannie napisane posty będziemy usuwać.
Prawdziwy Patriota Pisze Poprawnie Po Polsku!!! (2010/05/18 17:25)

piechur

PPPPPP rządzi (bo boję napisać rulez!) (2010/05/18 23:31)