Gaz 67B Czapajew - w trakcie odbudowy

/ 6 odpowiedzi / 2 zdjęć

Witam! Mój pierwszy post na tym forum. W zasadzie jestem raczej fanem off roadu ale moje drugie zboczenie to stara motoryzacja, w tym pojazdy wojskowe z napędem 4x4.

Jestem w trakcie odbudowy samochodu radzieckiej produkcji, Gaz 67B Czapajew, jeździł również w LWP po zakończeniu II wojny światowej.

Szukam jeszcze paru drobiazgów do niego, w tym oryginalnych felg, tzw. falabnek - jakby ktoś coś słyszał będę wdzięczny za info.

Parę miesięcy temu wpadł mi w ręce jeszcze jeden egzemplarz - też pójdzie do restauracji :)

Więcej informacji na portalu wterenie.pl: http://www.wterenie.pl/4x4,gaz-67b-czapajew-moja-przygoda-z-radziecka-technika,135

Stary Kojot

Ciekawiej by było, gdyby relacja z odbudowy ukazywała sie na naszym forum:))) (2012/01/07 21:57)

FaZa

Kolega mój też takiego Czapajewa restaurował (chyba już skończył) i jeszcze kilka innych pojazdów min. ZUNDAPPA r. chyba 1922. Ten GAZ to godna uwagi maszyna ale pracy i nakładów finansowych  potrzeba by odrestauroać. (2012/01/07 22:14)

rudniks

Ciekawiej by było, gdyby relacja z odbudowy ukazywała sie na naszym forum:)))

Jak już dojdę do stanu jak na zdjeciu z pewnością go tu szczegółowo opiszę ;-) (2012/01/08 09:39)

Messer

Pozwolę się z Kolegą nie zgodzić. Relacja na żywo, od momentu rozpoczęcia prac, poprzez kolejne etapy, aż do finału jest ciekawsza. (2012/01/08 11:33)

pieter

Ale ten GAZ na zdjęciu, nie jest do końca w oryginale. Felgi powinny byc tzw. słoneczka , i okienko w tylnej części brezentu fabrycznie nie montowano. (2012/01/09 23:35)

slaparz

co do felg zgoda (również inne detale: fotele, zaczepy maski, kierunkowskazy). Jeśli chodzi jednak o okienko tylne- jak najbardziej tak. Jeśli chodzi o ścisłość to być może okienka nie było w najstarszej wersji tzn w Gaz-64 i Gaz-67.
w załączeniu foto z linii produkcyjnej z 47 roku. (2012/07/05 12:04)