Fotki kawalerii w Wilnie?

/ 10 odpowiedzi / 5 zdjęć
Witam , właśnie zakończyły się na allegro dwie aukcje zdjęć opisanych : Kawaleria , Wilno , Rossa , Orkiestra.Niestety nie udało mi się ich wygrać. Może zwycięzcy są na tym forum - gratulacje.Czy jest to orkiestra 4 lub 13 Pułku ? Czy to w ogóle jest Wilno ? Pieczatka fotografa na odwrocie to sugeruje.

formoza58

Czy to wogóle jest Wilno?... No Ułanie Wileński,powinieneś się z lekka zarumienić jak proporczyk 13P.Uł.,toż jest to kawałekTwojego "elementrza" ;-)Przecież na pierwszej fotografii jest widoczny jeden z  najbardziej znanych miejsc w Wilnie, cmentarz na Rossie.Fotografia przedstawia jeden z pułków BK "Białystok", ktora gościła w mieście Gedymina w 1937 roku, pochylić swe sztandary nad "Grobem Matki i Serca Syna".Prawdopodobnie 1 P.Uł. Litewskich.Druga przedstawia pluton trębaczy bodaj 9PSK, stojący na górce naprzeciwko cmentarza, z tej samej uroczystościPzdr. (2016/01/24 23:07)

Ulan Wilenski

Rzeczywiście wstyd, jako pokutę wyznaczam sobie pielgrzymkę na Rossę w 2016 (nigdy nie bylem w Wilnie ale może już dosyć moich kompromitacji ;)  ). (2016/01/25 00:55)

formoza58

Czemu kompromitacja? Ja również nie byłem w Wilnie, mimo,że swój wiek mam ;-)Od lat interesuję się "Czternastką" i mimo,że we Lwowie rownież nie byłem, (aby nie wyjść na chwalipiętę), gdybym tam pojechał, to tak jakbym przyjechał po raz kolejny.Po koszarach pułku mógłbym być przewodnikiem ;-)... (2016/01/25 11:21)

zylkos

Tak,ten płot z kamienia...jedną fotkę przedwojenna mam i właśnie ten płot z kamienia...zapamietałem,jednakże na tyle mojej fotki jest napis Łyczaków Lwów.Odnalazłem to miejsce i porównałem...A tutaj cały zestaw fotek... (2016/01/25 20:27)

zylkos

http://forum.dobroni.pl/f,jest-na-rossie-mogila-przykryta-kamieniem,95739,75.html (2016/01/25 20:29)

Ulan Wilenski

Wątek o cmentarzu i Wilnie a fotki "oszpecone inskrypcjami handlarza wiec wklejam tutaj. Pogrzeb w 13 Pułku. (2016/01/27 23:38)

formoza58

Cmentarz na wileńskiej Rossie w drugiej połowie lat trzydziestych. Widoczna warta honorowa przy " Grobie Matki i Serca Syna". (2016/01/31 13:23)