Fotka z SS-manem czyli granica głupoty przekroczon

/ 53 odpowiedzi

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Redakcja

Pierwsza zasada psychologii zakłada, ze próbuje się dyskutować bez obrażania kogoś o innych poglądach. Trzymajmy fason i poziom. (2012/09/04 22:32)

slawomir-pawel-

Kolego Kamilu, polecam zapoznać się z informacjami jak traktowani w Finlandii są weterani tej formacji. Pan Kosti jest członkiem stowarzyszenia zrzeszającego byłych żołnierzy fińskiego batalionu SS , zapraszani są na oficjalne państwowe uroczystości . W tym kraju jest to normalne i jak najbardziej akceptowalne.

Tutaj jeden z pomników upamiętniających żołnierzy tej formacji znajdujący się w Helsinkach.

A co nas, Polaków, obchodzą jacyś SSmani w Finlandii czy na Grenlandii ?
Tam ich mogą na rękach nosić, co mnie to obchodzi, wazne co TU zrobiła III Rzesza ze swoimi fanami. Oczywiście można gloryfikować pogląd, że walczyli przeciw "czerwonej zarazie" ze wschodu, Stalinowi i komuchom. Ale robiły to też w interesie Hitlera i Himmlera, dla celów SS. Mylę się? To była symbioza. Ja nie rozpatruję ich jako morderców-kryminalistów - to jest istotnie kwestia indywidualna dotycząca każdego członka tej formacji (pomijam tu Norymbergę). Ja subiekywnie traktuję ich po prostu jako wrogów, członków formacji wojskowej która wraz z Wermachtem zaatakowała i zniewoliła mój kraj.I w tym momencie wrzucam ich do jednego wora jako nieprzyjaciół i wali mnie skąd przyjechali. Do tego wasze fotki z wigilii w ssmańskim mundurze, mecz w koszulkach SS itp. Wasze nicki też duzo o was mówią. Po prostu to już jest CHORE. (2012/09/04 22:32)

Kangur AIF

A może moderator zakończył by (zamknął) ten post który nie prowadzi do niczego dobrego i nic nowego nie wprowadza w Polska rekonstrukcję prócz wprowadzania wrogiej nienawiści?
Czy wszystko w naszym narodzie nawet coś takiego wspaniałego jak wspólna pasja i hobby musi się sprowadzać do waśni i kłótni nawet jeśli jest to jakieś "niefortunne potknięcie"?
Nie lepiej pogadać o "starych karabinach"?
Ludzie opamiętajcie się... to moja prywatna prośba.

A jak ktoś ma jakieś zastrzeżenia do mojego wpisu niech pisze na priva.
Pozdrowienia dla wszystkich kolegów rekonstruktorów ;-) (2012/09/04 22:50)