Flotylla Pińska- kamizelki przeciwodłamkowe

/ 9 odpowiedzi / 7 zdjęć
Przeczytałem kiedyś,że marynarze z załóg kutrów uzbrojonych Flotylli używali hełmów wz.16 i kamizelek przeciwdłamkowych,pamiętających czasy Franciszka Józefa.Kamizelki wyglądały min. własnie jak na tym zdjęciu.

formoza58

Bardzo mało zachowało się zdjęć przedstawiających marynarzy w zamieszczonych wyżej kamizelkach.Właściwie jedyne,które mi się udało obejrzeć. (2013/04/23 19:59)

formoza58

Często wspominano,że tego typu kamizelek i hełmów używała również Policja Państwowa.Ale jak widać na tym zdjęciu,te policyjne kamizelki przeciwodłamkowe różnią się bardzo od tych używanych we Flotylli. (2013/04/23 20:04)

formoza58

Moja rekonstrukcja kamizelki przeciwodłamkowej,na podstawie pierwszego zdjęcia w tym wątku.Szukam w moich folderach drugiej strony kamizelki,będącej przed laty przedmiotem aukcji.Jak znajdę,niechybnie wrzucę. (2013/04/28 19:25)

Macragge

Kamizelka przeciwodłamkowa z pierwszego zdjęcia to pruski pancerz szturmowy Grabenpanzer z okresu pierwszej wojny światowej. Aktualnie dostanie jego repliki nie jest żadnym problemem, a cena wynosi ~600 zł. (2013/04/28 23:19)

formoza58

To o której wspomniałem,to był orginał.Jak pisałem,jak znajdę,to wrzucę i będzie można ocenić. (2013/04/28 23:58)