Flotylla Pińska-napisy na "banderkach"

/ 6 odpowiedzi / 5 zdjęć
Ostatnio nabyłem figurkę marynarza Flotylli Pińskiej z zeszytem tej serii.Na jednej z fotografii,pochodzącej z MWP,są "banderki",które były noszone na czapkach we flotylli..."ORP.Admirał Sierpinek","ORP Pińsk","ORP.Toruń","ORP Horodyszcze".Do tej pory nie napotkałem zdjęcia marynarza z takimi napisami,zawsze są natomiast standardowe "Marynarka Wojenna" w odniesieniu do "Wilków z pińskiego morza".Może ktoś widział,może słyszał?
edward1949

odnośnie banderek na czapkach też się tam dowiesz gdzie będziesz czytał o naszywce.Najlepszym ekspertem jest chyba autor książki :Ocalić od zapomnienia: Józef Wąsiewski e-mail do niego [email protected] eu. (2012/02/03 11:41)

formoza58

No i w końcu się spełniło...:-)Wczoraj znalazłem w internecie maleńką fotkę przedstawiającą marynarza z jednego z monitorów.Powiększyłem do granic możliwości i wyłonił się napis "Horodyszcze" na banderce.Okres prawdopodobnie koniec lat dwudziestych- początek trzydziestych. (2012/04/17 15:37)

formoza58

Kolejne "znalezisko",przypadkiem znalezione w archiwum Allegro... (2012/04/30 12:01)

formoza58

Z Allegro..Marynarz z załogi statku uzbrojonego ORP."Gen.Szeptycki" w latach dwudziestych. (2014/03/24 09:42)

svgafarov

Załoga Monitora ORP "Horodyszcze", Flotylla Pińska (2018/04/05 22:12)

svgafarov

Załoga Monitora ORP "Horodyszcze", Flotylla Pińska (2018/04/05 22:13)