Film wojenny "FORT"

We Wrocławiu powstaje film wojenny pt. "FORT", a jego twórcami są młodzi Wrocławianie. 

 

 

FORT TRAILER: https://www.youtube.com/watch?v=uE7_KHpUfYY

 

Końcówka II wojny światowej. Dwa wrogie obozy. Oddziały wojsk sowieckich przeciwko żołnierzom III Rzeszy, stacjonującym w forcie na terenie ówczesnego Breslau. Każda ze stron, wycieńczona wielomiesięcznymi zmaganiami, walczy o przetrwanie. Niemcy, mając świadomość nieuchronnej zguby, podejmują coraz mniej racjonalne decyzje. Wieszają każdego swojego żołnierza na którego pada chociaż cień podejrzeń o kolaborację z wrogiem. Zaczyna się niebezpieczna gra, w której stawką jest życie. Często nawet bardzo młodych ludzi.

Ten film opowiada o tym, że każdy człowiek, niezależnie od tego po której stronie barykady postawi go los, będzie walczył o swoje życie i ideały do samego końca.

 

O projekcie: https://www.youtube.com/watch?v=Pc1PCSnHpRc

„Podjęliśmy próbę pokazania historii od innej strony.”

Autorami projektu jest grupa młodych, ambitnych filmowców z Wrocławia. Reżyser i scenarzysta Mateusz Kowalski, operator obrazu i montażysta Piotr Marcjasz oraz kierownik produkcji Dorota Schleiss tworzą już zgraną ekipę, ponieważ nie jest to ich pierwszy wspólny projekt. W 2015 roku zrealizowali film „Mosty”, który był częścią przygotowań Wrocławia do Europejskiej Stolicy Kultury. 

 

Wszyscy możemy pomóc przy realizacji filmu!

Dotychczas film był realizowany ze środków własnych jego producentów. Udało im się z nich nakręcić 1/3 filmu, jednak w dalszym ciągu potrzebne są fundusze na pozostałą część. Z tego powodu twórcy postanowili wyruszyć z akcją crowdfundingową na stronie www.polakpotrafi.pl, na której każdy z nas może dorzucić coś od siebie do budżetu produkcji. Ważna jest każda złotówka, a każdy kto wesprze projekt, otrzyma jedną z przewidzianych nagród, m.in. wersję fizyczną filmu.

Strona projektu: https://polakpotrafi.pl/projekt/film-wojenny-fort

ZACHĘCAMY DO WSPARCIA :)