Emocje wokół złotego pociągu.

/ 7 odpowiedzi / 2 zdjęć
"Złoty pociąg", jeśli zostanie odnaleziony, będzie własnością Skarbu Państwa - zastrzegł Piotr Żuchowski, Generalny Konserwator Zabytków. Z kolei Światowy Kongres Żydów już poinformował, że mogą to być rzeczy należące do Żydów. Wcześniej w rosyjskich mediach pojawiła się wypowiedź prawnika, który dowodził, że zawartość pociągu może należeć do Rosji - jako prawnego sukcesora Związku Radzieckiego, uczestnika antyhitlerowskiej koalicji.
zylkos

Nie mam zamiaru tu pisać,czyje ,kto ,po co.Było coś takiego jak złoty FON.Jak to się skończyło???Historia lubi się powtarzać.Jak mawiali starzy ludzie:cichsze budziesz dalsze jedziesz,ehehehheheehheheehhehe (2015/09/02 09:27)

Mozets

tisziej jediosz - dalsze budiesz - eta nie stariki skazali - a wsio naszije paljaki iz Sojuza.

(2015/09/06 14:13)

andrzejka

Pańswo nasze nie jest specjalnie zainteresowane odkrywaniem tajemnic związanych z drugą wojną światową, robią to pasjonaci i powinno być prawo do procentowego udziału w "zdobyczy" myślę o rzetelnej wycenie i wynagrodzeniu.brak takiego prawa skutkuje tym,że sporo cennych rzeczy jest sprzedawane na "czarnym rynku" lub wręcz wywożone za granicę i tam sprzedawane. (2015/09/30 19:00)

Mozets

Złoty pociąg dawno odjechał... (2015/11/03 20:52)

Mozets

To jest zwykły pociąg pancerny. Niemcy (Wehrmacht) uciekali tym pociągiem przed sowietami. I właśnie w tamtym miejscu w wąwozie - parowie - wysiadły mu kierunkowskazy. Niemcy są bardzo porządni i szanują przepisy. Wiedzieli ,że pierwszy patrol kolejowej drogówki niemieckiej zatrzyma maszyniście prawo jazdy. Więc wzięli szybko duży spychacz i zasypali pociąg w wąwozie. Taki duży spychacz na wszelki wypadek miał każdy żołnierz niemiecki w plecaku. Do okopywania się .  Niemcy wiedzieli, że jak pociąg wpadnie w ręce sowietów - ci natychmiast wyciągną akumulator z Zisa-5, uruchomią pociąg i będą ich ścigać pociągiem po przesiekach w lesie. Ot i cała tajemnica.

http://fakty.interia.pl/forum/zloty-pociag-prawda-czy-mit-tematy/odpowiedz,dId,2705019

(2015/12/31 23:13)

Mozets

Powodów dla których władze polskie od wybuchu wojny do dzisiaj nie chcą odkrywać tajemnic zalanych korytarzy podziemnych, kopalń, są prawdopodobnie rozliczne. ( Międzynarodowe również). Nie podam wszystkich jakie zauważyłem w różnych publikacjach , bo ocierają się o kwalifikacje wszelakich "izmów" itp. Ostatnio dotarłem do wersji mówiących ( także) o masowym rozstrzeliwaniu przez NKWD własnych żołnierzy, którzy wracali z niemieckiej niewoli . (I niedostępne miejsca są omijane z powodów j/w.) Chodziło o to by jeńcy nigdy nie dotarli do swoich miejsc zamieszkania w CCCP.I by ich ciał nigdy nie znaleziono. Dlaczego to już nie tajemnica. Przekonuje mnie to - bo wiem , że wiele tajemnic ma podłoże bardzo pospolite i proste. Acz porażające okrucieństwem. To tylko wersja. Jak nie wiadomo o co chodzi - to zawsze chodzi o pieniądze... (2018/01/02 16:58)