Egzotyczne wyzwania ;-)

/ 6 odpowiedzi
Jeszcze daleko nam do częściowej nawet gotowości, ale prawdopodobny wybór granatowej litewki przez większość naszego klubu każe rozważać różne, również te co bardziej egzotyczne wyzwania...

BTW - czy Chińczycy robią u siebie inscenizacje historyczne ;-)

darda


Patrząc na tę fotkę, to w sumie niewiele będzie nam brakowało ;-) (2013/03/13 11:28)

Rumcajs


To ja robię za tego 4 od lewej :-))
A skąd pytanie o Chiny? Czy przez przypadek ostatni nie stoi Japończyk lub jakiś inny Wietnamczyk?
Co do konkretów to na drugim zdjęciu z tyłu widać, że całe oporządzenie wisi na szelkach. Wtedy szelek to chyba nie było w użyciu lecz tornistry. Andrzeju co o tym powiesz?
Do tego jeszcze owe zawiniątko spięte dwoma paskami. Nie są to troki lecz paski specjalnie w tym celu doszyte do owego zawiniątka. Co to może być - jakaś forma śpiwora? (2013/03/13 12:36)

darda


Zdjęcia oczywiście z Powstania Bokserów.

Pierwsze to przedstawiciele sił zbrojnych koalicji - w tym oczywiście Japończyk, dzielnie po lewicy Włocha się prężący.

Drugie to niemiecki piechur w trzech rzutach - a każdy dla nas ciekawy, bo zarówno mundur (granatowa litewka) i oporządzenie (b. ciekawe skądinąd) nie tylko do Chin, lecz i do Landszturmu pasuje.

Choć Chiny kuszą ;-)
(2013/03/13 12:56)

Rumcajs


Ale to zdjęcie ogólnie jest fajnie zrobione. Stoi na nim trzech żołnierzy specjalnie pozujących do zdjęcia z różnych stron. Co ciekawe mimo, że to jedna jednostka i pewnie nawet jedna drużyna, to mają różne buty - np. trzeci ma saperki, a dwóch pierwszych kamasze. (2013/03/13 13:53)

Stary Kojot


Oporządzenie wisi na szelkach zdemontowanych z tornistra.Konstrukcja niemieckiegi (pruskiego) tornistra, umożliwia zdjęcie szelek, które można wykorzystać do takiego improwizowanego sturmgepacka. (2013/03/13 16:41)

Rumcajs


Od tornistra bez problemu odpina się pasy naramienne. Zgoda, może tak być. Tyle tylko, że one są dość krótkie. A co z tyłem? Jak to mogło być rozwiązane. (2013/03/13 20:15)