działo

/ 3 odpowiedzi
WITAM  NA MOIM POLU WEDŁUG  PRZEKAZÓW JEST ZAKOPANE  NIEMIECKIE DZIAŁO PRZECIWLOTNICZE  KTÓRE NIEMCY UKRYLI GDY UCIEKALI  PRZED ARMIĄ  CZERWONĄ CHCIAŁBYM JE ODSZUKAĆ  TYLKO NIE WIEM  JAK SIĘ DO TEGO ZABRAĆ ?MNIEJ WIĘCEJ  WIEM W KTÓRYM MIEJSCU I PODOBNO NIKT TAM NIE KOPAŁ PO  WOJNIE  . TRZEBA MIEĆ JAKIEŚ POZWOLENIA NA POSZUKIWANIE TAKICH RZECZY ?
Romi04


Mamy już "złoty pociąg" a teraz kolejna atrakcja turystyczna "złote działo". Złote bo żelaznego na pewno nikt by nie zakopywał. I to jeszcze w trakcie odwrotu no i może jeszcze w styczniu 1945r.?No ewentualnie mogło utonąć w bagnie lub rzece, to bym jeszcze zrozumiał.

   Wszystko co lata nad twoim polem albo na nim/pod nim leży a nie jest twoją własnością stanowi własność Skarbu Państwa. Więc to z takim mozołem zakopane działo już jest nie twoje. Reasumując, jak chcesz postępować zgodnie z prawem zgłoś ten fakt do najbliższego muzeum, policji itd.  

(2015/10/04 18:22)

sznojder


a jeśli nielegalnie ? o dziale opowiada ojciec który urodził się  w 42 więc wiele nie pamięta ale podobno tam stało i tam je zakopali (ale pamięta jak szedł front i Rosjan których dziadek musiał gościć w gospodarstwie i jak na niego wołali Krystian bandit gdy się z nim bawili ) mieszkam na terenach które zawsze były niemieckie i gdy szedł front zacierano ślady obecności wermachtu opowiada też o kopule stalowej( strzeleckiej )która została wrzucona do szuwarów żeby tylko Rosjanie nie zobaczyli ale to pocięto na złom jest jeszcze parę innych rzeczy (2015/10/04 19:57)

zylkos


zgłoś na stronie było nie minęło...https://www.facebook.com/bylonieminelohttp://bylonieminelo.pl/forum/index.php (2015/10/04 21:55)