Do kogo należą bohaterowie?

/ 7 odpowiedzi
MAdam 34

Jeśli w Warszawie, to jest ulica Jego imieniem i przy tejże najlepiej pomnik stanąć powinien. A zupełnie prywatnie uznaję, iż może dosyć pomników nastawialiśmy wszelakiej maści. Może pora o jutrze mówić i myśleć, nie "szarpać jadła na sztuki..." (2013/11/28 19:01)

Komski

"moze pora o przyszlosci myslec i mowic"... na portalu historycznym... pyszna propozycja :) (2013/11/28 19:26)

gg202

Oczywiści że bohaterskie czyny naszych przodków należą do nas wszystkich. Walczyli i przelewali krew za nasz wspólny kraj. Jeśli natomiast chodzi o pomniki to rodzina też powinna mieć coś do powiedzenia. A politycy niech się zajmą polityką... (2013/11/28 21:11)

jacek288

Święta racja:) (2013/11/29 13:20)

MAdam 34

Bo uważam Kolego Komski, że historia powinna być dla nas nie tylko powodem refleksji i dumy.. ale też do konstruowania o jej doświadczenia naszej przyszłości. Dla mnie narody które w oparciu o swą historię nie budują przyszłości- cofają się. Tu mam na myśli historię społeczno-polityczną szeroko rozumianą. Nie w kontekście tego, czy innego powstania, czy bitwy.. Czuwaj! (2013/11/29 20:43)

Mozets

Bo uważam Kolego Komski, że historia powinna być dla nas nie tylko powodem refleksji i dumy.. ale też do konstruowania o jej doświadczenia naszej przyszłości. Dla mnie narody które w oparciu o swą historię nie budują przyszłości- cofają się. Tu mam na myśli historię społeczno-polityczną szeroko rozumianą. Nie w kontekście tego, czy innego powstania, czy bitwy.. Czuwaj!

Na prostą i logiczną wypowiedź Komskiego - który nie wiedzieć dlaczego został nagle "kolegą" MAdama34, adwersarz zrewanżował się wykładem godnym politycznego komisara z tamańskiej roty. Zakończył "Czuwaj" - to jest akurat słuszne ( trzeba uważać z kim się ma do czynienia). Bo skautów i harcerzy  przedwojennych to chyba tutaj nie ma.

(2013/11/30 16:22)

Artur W

Ulica Pileckiego na pomnik nadaje się dość fatalnie. Obie proponowane lokalizacje są dobre, pierwsza bodaj lepsza, bo primo - już jest cokół, po co się ma marnować, secundo - miejsce jest doskonale wyeksponowane.
Zarzut zawłaszczania bohaterów jest śmieszny. Że kto zapragnął rtm. Pileckiego uczcić, to już Go zawłaszcza?! (2013/11/30 22:08)