Dlaczego małe magazynki

/ 55 odpowiedzi / 6 zdjęć
terni

(2014/10/02 00:17)

gulkot

"Straszaki wystrzeliwały też metalowe pociski. One spełniały role podobne do gumowych pocisków wykorzystywanych przez policje. Nie wszystkie pistolety miały przeznaczenie do zabijania. A pistolety do przedziurawiania papieru, czy do wykorzystania cywilnego? Zawsze można skonstruować nabój o energii na tyle małej by tylko pocisk zrobił sińca.

Masz rację, zawsze można skonstruować taki nabój - po prostu mało prochu, a ciężki pocisk, wtedy będzie wystrzelony z małą prędkością. Tylko że nigdy wcześniej nie słyszałem o takich konstrukcjach straszaków, które miotają metalowy pocisk. Więc chętnie poczytam więcej na ten temat... oraz na temat tych pistoletów do dziurawienia papieru, bo takiego narzędzia też, przyznaję, nigdy w życiu nie spotkałem... (2014/10/02 00:36)

Habdank

Poszukaj pod hasłem "flobert" i "pistolet salonowy" - znajdziesz zabawki dla których jedynym zastosowaniem jest dziurawienie papieru bo ich energia wylotowa na wiele więcej nie pozwala...

Kiedyś popularny kaliber w broni kieszonkowej- 6,35Br to w zasadzie też taki muchobój o energii wylotowej mniejszej niż aktualne 22LR, podejrzewam, że bliżej mu raczej do shorta (w tej chwili nie mogę sprawdzić konkretnych danych z powodu padu dysku). Zabić się tym da, ale są spore szanse na to, że trafienie nie spowoduje żadnych obrażeń zagrażających życiu... (2014/10/02 13:10)

terni

Reklamy takich straszaków dość często spotyka się w międzywojennych gazetach. Mam rocznik jednej z takich gazet więc wiem. (2014/10/02 20:18)

gulkot

Można prosić o fotkę takiej reklamy z gazety? I kiedy taka para-broń wyszła z użycia? Bo chyba dzisiaj nie spotyka się czegoś takiego (tzn. są straszaki wystrzeliwujące jakieś gumowe kulki, są pistolety na CO2 na stalowe kulki, ale połączenie nabój prochowy + stalowy pocisk jest chyba obecnie niedopuszczalne bez zezwolenia?) (2014/10/05 22:39)