Dioramy obozu AK

/ 13 odpowiedzi
Witam, mam małe pytanie czy można użyć namiotu z pałatek polskich (np  http://allegro.pl/nowy-wojskowy-namiot-palatka-torba-czarne-zielone-i1983875485.html) do dioram obozu AK? Bo z tego co się orientuje to w Armii Czerwonej mieli podobne. Czy w razie czego jest coś innego czym można je zastąpić?
Macragge

One są zupełnie inne. Prawda, polskie pałatki są podobne do pałatek RKKA, ale tylko i wyłącznie jeśli mowa o modelu wczesnego LWP (kwadratowe). Ich koszt jest podobny do kosztu pałatki radzieckiej, czyli ok. 50 zł. (2011/12/17 20:36)

Stary Kojot

Pałatka radziecka była kwadratowa, namiot rozstawiało się ze spiętych bokami dwóch pałatek, na dwóch masztach, a nie na jednym.Lepiej postawić namiot z niemieckich celt. (2011/12/17 20:41)

kubas14-96

Wiem że najlepsze były by celty niemieckie ale są dość drogie, a gdzie można by było kupić pałatki LWP? Bo nie ukrywam że zależy nam by jak najtaniej to wyszło, bo mamy skromne fundusze I dzięki za odpowiedź. (2011/12/18 10:12)

kubas14-96

Dzięki Messer, to jest dobre rozwiązanie na początek. (2011/12/18 12:17)

Messer

Cieszę się, że Ci się podoba i mogłem pomóc. (2011/12/20 05:52)

Shiman

Jak kol. Messer słusznie zauważył jest to kompromis i to spory bo jeżeli trochę po sieci poszukać to pałatka szwedzka różni się praktycznie wszystkim od niemieckiej (łącznie z wymiarami) podobnie jak polska od rosyjskiej. Moim skromnym zdaniem mając dostępne dobrej jakości repliki szkoda cofać się i używać w tym wypadku tańszych zamienników.

Nie neguję podejścia do historii kol. kubas14-96 ale jak na grupę to trochę za dużo tych kompromisów http://www.dziennikpolski24.pl/pl/galerie/regiony/region-podkrakowski/1134992-chlopcy-z-rzeszotar-nasladuja-powstancow-warszawskich.html (2011/12/22 09:19)

kubas14-96

Rozumiem Cię, ale łatwo jest powiedzieć że najlepiej jest coś kupić np niemieckie celty zarabiając min ok 2000 zł i mając stałą prace,a co innego jak się chodzi do gimnazjum i się nie ma żadnych dochodów. (Jestem najstarszym z rekonstruktorów a w maju dopiero skończę 16 lat) Wiec musimy iść na kompromisy chociaż tego nie chcemy. Niby dostajemy wsparcie z gminy ale to co dostajemy na to hobby jest dość mało, a w połowie tego roku używaliśmy jeszcze plastikowych replik,a dziś mamy już 5 profesjonalnych replik ASG. Zresztą naszym marzeniem jest mieć profesjonalny sprzęt, a obecnie czekamy na dofinansowanie z UE. Więc proszę o zrozumienie. 
Chciałbym też zauważyć że zdjęcia w "DP" były wykonane na  przełomie Marca i Kwietnia 2011,a w lipcu kupiliśmy nowe repliki. Polecam nasz profil z w miarę aktualnymi zdjęciami. (2011/12/22 11:48)

Shiman

Doskonale Cię rozumiem ale rekonstrukcja to JEST i BĘDZIE niestety kosztowna zabawa. Tylko szkoda wyrzucać pieniądze w błoto kupując zamienniki czy idąc na łatwiznę bo później efekt jak na zdjęciach czyli pospolite ruszenie nie mające żadnego związku z historią a tym bardziej jej rekonstruowaniem. Nie piszę tego jako osoba wymądrzająca się, złośliwa tylko chcąca dobrze poradzić. Skupcie się lepiej na umundurowaniu bo szwajcary czy cywilne czapeczki w moro to naprawdę już nie ta epoka. Nie daj Boże staniecie koło jakiejś lepszej grupy i będzie wtopa czy najecie się wstydu. Lepiej kupić jedną rzecz a droższą niż 3 byle jakie :-)

Pozdrawiam i służę pomocą
Shiman (2011/12/22 12:05)

Shiman

PS. Na Waszym profilu nie mogę znaleźć żadnej galerii :-/ (2011/12/22 12:06)

kubas14-96

Przepraszam, zapomniałem napisać że na Facebook-u,Rozumiemy to że lepiej jest kupić 1 rzecz a lepszą niż 3 byle jakie, (ale nie zawsze nas stać na tą byle jaką rzecz) ale jednak dopiero zaczynamy jak i od kilku miesięcy zaczęliśmy wychodzić na zero z finansami, bo wcześniej często nasi rodzice też dokładali, bo nie było za co pirotechniki kupić, nawet były problemy z wymienieniem worków na piasek (używaliśmy współczesnych, kolorowych) Na dzień dzisiejszy zanosi się że w styczniu uda się wymienić mundury niemieckie na profesjonalne oraz dokupić do nich całe wyposażenie.  (2011/12/22 12:57)

harnas

Z ciekawości zapytam -może kolega Shiman wie  kto produkuje     poprawne repliki  zelty  (szarej)-(mausgrau) (2011/12/22 18:43)

Shiman

W wypadku celty chodziło mi o oczywiście o wersję w kamo.

No to 3mam kciuki za postępy :-)

Pozdrawiam (2011/12/23 08:52)