Defilada 15 sierpnia 2014 + ujemne i + dodatnie

/ 4 odpowiedzi
Defilada 15 sierpnia 2014 + ujemne i + dodatnie

kapitan


Cześć. Same plusy. A te parę niewinnych plusów ujemnych nie bierzmy pod uwagę. Na samym wejściu + za posiłek. Mniam ..... Wzorowy transport na miejsce. Szybko sprawnie i na temat. Nawet BOR nie był uprzykrzający. Reszty jakiś "niedociągnięć" nie zauważyłem. Warto było przejechać te paręset km i wziąć udział w obchodach święta Wojska Polskiego w tak doborowym towarzystwie kolegów rekonstruktorów, żołnierzy i serdecznych widzów na trasie przemarszu. Pozdrawiam (2014/08/17 20:09)

pi.ko


Jak na brak apelu mundurowego :( i choćby godziny "tuptania" wyszło całkiem całkiem.
Markowi słowa podziękowania za poprowadzenie naszego plutonu. Kolegom z pododdziału za towarzystwo i wspólny wysiłek.
Plus dla kwatermistrzostwa: nocleg, wyżywienie, transport do i z - wzorowo. 


Chciałbym też, tym z żołnierzy biorących udział w defiladzie (głównie z kolumny kołowej, podczas naszego przemarszu przed defiladą z miejsca wyładowania do miejsca koncentracji), którzy stanęli na baczność i salutowali sztandar 10 p.p. powiedzieć BARDZO DZIĘKUJĘ. Moje serce żywiej zabiło widząc, że tradycja i ceremoniał w wojsku to nie są już słowa zapisane na papierze. 
(2014/08/18 13:24)

Mozets


Skromna ta defilada - ale bardzo dobrze, że w taki wojskowy sposób podtrzymuje się patriotyczne i wojskowe tradycje. Przypominam sobie gdy defiladę zarządził śp. Lech Kaczyński - wieszano na nim psy nierasowe . Wymyślając jakie to koszty niepotrzebne, jaki to przeżytek rodem z PRL-u, jaka śmieszna manifestacja "siły". Dzisiaj zapomniano o swoich grzechach i dla podbudowania własnego "image'u" robi się to - co wydrwiwano. To przyznanie się do bezwzględnej walki politycznej  na polu obronności kraju - gdzie powinna panować zgodność,  nawet polityków z zupełnie przeciwnych stron barykady politycznej. Może sytuacja jaka istnieje na świecie i w bliskim sąsiedztwie doprowadzi do szybkiej odbudowy siły obronnej Państwa i zdolności bojowej naszego wojska. kapitan M.Mozets.

(2014/08/27 13:31)

Stary Kojot


Defilady były, są i pewnie będą... I tak od czasów starożytnych, od kiedy armia stała sie zorganizowaną formą. (2014/08/27 14:32)