Defilada 11 listopada 2011 w Warszawie

/ 99 odpowiedzi
darda

Należy podziękować kolegom za słuszną decyzję.

Przy okazji chcę wyjaśnić, jako jedna z osób krytykujących projekt udziału reprezentacji SMHW w mundurach z 1945-1954, że z dużym uznaniem odnoszę się do szlaku bojowego 6 pp. Problem stanowił przedział czasowy, który miał być zaprezentowany.

Pozdrawiam i dziękuję. (2011/10/28 14:37)

Stary Kojot

Z tą różnicą, że 15 sierpnia jest Święto Wojska Polskiego i tam jak najbardziej jest miejsce dla reprezentacji WP z lat powojennych, jako kawałka historii barwy i broni WP. Natomiast w zadaniu dot. 11 listopada, ZAWSZE była określona cezura czasowa do 1945 roku włącznie. Niechlubnym przykładem niedotrzymania owej cezury, była defilada zorganizowana przez Agencję Modelek "Gudejko". Po naszym oficjalnym proteście dot udziału przedstawiciela ORMO, oraz powojennych pojazdów państw NATO, p. Gudejko zajął stanowisko, że:-"minęły czasy żeby komukolwiek, czegokolwiek zabraniać..."
Żeby było śmieszniej, właśnie się dowiedziałem, że "KTOŚ" poinformował Urząd Miejski, że w defiladzie 11 listopada chcą wziąć udział "faszyści" w "hitlerowskich mundurach"...
Śmieszne, nie??? (2011/10/28 16:02)

Wrotycz

Defilada grup rekonstrukcji historycznej to jedno a marsz organizowany przez środowiska narodowe i konserwatywne, m.in. Młodzież Wszechpolską i Obóz Narodowo-Radykalny, skinhedów i innych wykolejeńców to druga impreza i nie mieszajmy zdrowej tkanki z rakiem. :) (2011/10/28 19:28)

Jacek

1. Jeśli chodzi o udział kolegów z SMHW to brali udział w tym zestawie mundurowym w defiladzie jaką przygotowaliśmy z Pawłem w 2008 roku, i za cholere jasną nikt mnie nie przekona, że nie maja prawa wystąpić. Panowie, historię tego kraju mamy jedną, raz wzniosłą raz upadłą, i koniec.

2. Co do ostrzenia szabli, to ostrzyć, ostrzyć, żadnego płazowania.

3. Darda , dowiedziałeś się coś? (2011/10/28 20:03)

darda

Tematu sposobu udziału SMHW w obchodach 11 listopada nie ma co ciągnąć - koledzy podjęli słuszną decyzję i chwała im za to. Sprawa zamknięta.

Jacku - rozmawia Mirek. Na razie nic nie wiadomo, może jeszcze dziś będzie decyzja. (2011/10/28 21:02)

marcinr

Warszawski Klub Miłośników Historii bierze udział w marszu wystawiając trzech (może więcej) żołnierzy Księstwa Warszawskiego oraz żołnierzy defilujących wraz z 6 Pomorską. Przewidujemy obecność ok. 15 osób. Ja biorę udział jako "pomoc od wszystkiego" w Muzeum Wojska Polskiego z ramienia Stowarzyszenia Miłośników Dawnej Broni i Barwy. Znaczy stać będę w odzieniu historycznym i powtarzał: proszę nie dotykać zabytków :P (2011/10/31 07:03)

franekdolas55

no to ja jeszcze chciałem dołączyć -  po rozmowach w składzie  8 ppleg AK w sile 11 ludzi ze sztandarem (2011/10/31 15:23)

Irke

http://www.zw.com.pl/artykul/642971_Biali-ulani--pokazy-musztry-i-auto-slawnego-admirala.html (2011/11/07 10:15)

Stary Kojot

Patrząc na relacje serwisów informacyjnych, ul. Nowy Świat została zamknięta przez policję. Którędy więc przemaszerowała defilada historyczna...? (2011/11/11 14:47)

darda

Przez Powiśle.
Przypadkowo spotkanym nielicznym przechodniom się podobało.
Nam mniej. (2011/11/11 17:17)

jazlowiak

Wyobrażacie sobie, że np. we Francji armia francuska zmienia trasę defilady 14 lipca, bo ktoś blokuje Łuk Tryumfalny?  (2011/11/11 18:04)

SKWARA192

niestety moim zdaniem 70 % naszego społeczeństwa to dziadostwo,które musi mieć bata nad głową żeby grzeczne było. (2011/11/11 19:28)

Wrotycz

I powiedz komu to przeszkadzało, było ZOMO był porządek. (2011/11/11 19:50)

Stary Kojot

No to cieszę się, że nie byłem w Warszawie. Byłem za to w Sochaczewie, gdzie było może skromniej, ale było godnie podniośle i konkretnie. Rekonstruktorzy stali w jednym szeregu z kompanią honorową Wojska Polskiego, jako równorzędni partnerzy. Nie było dziczy i motłochu...Niestety, "warszafka" przyciąga motłoch, bo to w telewizorze pokażą, albo w gazecie... (2011/11/11 20:03)

Rumcajs

Ksiądz ma rację. Jakby się przespacerował jak OMON po tych łepkach i do tego musieli zapłacić jeszcze za szkody i koszty interwencji, to przeszły by im takie pomysły.
Gnoje po prostu się nudzą. I tyle. Tu nie chodzi o żadna ideologię lecz o wyładowanie się.
Co grosza nasze narodowe święto zniszczyła ( bo tego już zakłóceniem nazwać nie można) również młodzież z innych krajów.
Ale wracając do tego co dane mi było zobaczyć - prezentacja Dywizji Syberyjskiej była wspaniała. Świetnie się zaprezentowaliście Szanowni Koledzy. Szkoda tylko, że ludzie mniej znający historię ( czyli 99 % widzów) nie wiedziało co to za jednostka. Stojąc wśród tłumu na dziedzińcu MWP udzielałem informacji. Ale chyba powinno być to bardziej systemowo rozwiązane. (2011/11/11 20:20)

Darth Simba

Dziękuję w imieniu Dywizji Syberyjskiej :)
Staraliśmy się i to bardzo. Ludzie podchodzili i ze zdziwieniem w oczach pytanie: Kim jesteście, co to za wojsko? No i pytanie czy w czapkach nie za gorąco ;) (2011/11/11 20:27)

michalmiazga

Rodzina mi powiedziała, że w mediach cisza o tym, że rekonstruktorzy i Woisko Polskie (!) musieli zmienić w ostatniej chwili trasę defilady z powodu blokady lewaków na Nowym Świecie.

Czy gdzies to jednak podali czy też media "nie zauważyły" tego faktu?

Ze swej strony dziękuję wszystkim za wspólny wysiłek przy przygotowaniu defilady. Myślę, że to była najbogatsza defilada historyczna jaką ostatnimi czasy Warszawa widziała i z tego wszyscy możemy być dumni. Szkoda, że tak wielu widzów (pewnie dziesiątki tysięcy) nie doczekało się nas na Nowym Świecie. Potem, aż do wieczora przychodzili do MWP i pytali kiedy w końcu będzie ta defilada. 

(2011/11/11 22:32)

Wrotycz

(...)w mediach cisza o tym, że rekonstruktorzy i Woisko Polskie (!) musieli zmienić w ostatniej chwili trasę defilady z powodu blokady lewaków na Nowym Świecie.

Czy gdzies to jednak podali czy też media "nie zauważyły" tego faktu?

(...)

Podał Polsat News (2011/11/11 22:48)

Rumcajs

A ja obawiam się, że dzisiejsze "świętowanie" może mieć przełożenie na przyszłe organizacje tego typu imprez. To znaczy będzie stanowiło doskonały pretekst do ich nieorganizowania lub też do znacznego ograniczenia ich do np. samego Placu Piłsudskiego/Zwycięstwa. I nikogo nie będzie interesowało kto, co i dlaczego. Ważne będzie, że w ogóle. I tak oto banda kretynów niezależnie od strony, którą reprezentowała, a co gorsza przy pomocy debili sobie podobnych z innych krajów, którzy zrobili sobie u nas miting załatwiła nam nasze święto narodowe.  (2011/11/11 23:20)

Wrotycz

Defilada troszkę zmieniła trasę ale za to piękny był "marsz niepodległości" matki z dziećmi, seniorzy, młodzież JP2, prawdziwi Polacy potrafią świętować.

Nie zapomniane wrażenia dla Warszawiaków.

I rozgłoś w całym Świecie, jak świętować po Polsku. (2011/11/12 11:31)

użytkownik12372

niestety moim zdaniem 70 % naszego społeczeństwa to dziadostwo,które musi mieć bata nad głową żeby grzeczne było.

A 30% to pewnie wy tak zwani rekonstruktorzy ? Dobry przykład daliście w Warszawie młodzi Niemcy was pobili i rozgonili . Teraz pogonią was okoliczni chłopi gdy wejdziecie na ich prywatną własność i będziecie łazić po polach lub lasach . Czy wy nie rozumiecie że stajecie się uciążliwi dla społeczeństwa kto zapłaci za szkody podczas rekonstrukcji ? w Warszawie zapłaci   oczywiście podatnik wiec i ja, za to że kilkudziesięciu panów z brzuszkami chce się pobawić  
a w piaskownicy in już nie wypada . Jeszcze jedno jesteście rekonstruktorami chodzicie w mundurach z atrapami broni i daliście się pobić ( Niemcom) wstyd Karabin atrapa ma kolbę i bagnet oni mieli kije , panowie trenować walkę wręcz albo zatrudnić ochroniarzy bo ja za wasze zachcianki płacić nie zamierzam.
(2011/11/12 12:27)

modelarz

Akurat jak wynika z relacji to Niemcy spieprzali skomląc od ciosów prawdziwych karabinów AN 1777 chłopaków z Księstwa Warszawskiego:-) Wstyd to jest, że ktoś pluł na mundur, bo ktoś na to przyzwolił. Strasznym jest też, że bandyci blokują legalna defiladę i nic na to nie można poradzić. Z tymi brzuszkami też nie rozumiem, w zaatakowanej grupie byli smukli podchorążowie WAT i piękne dziewczyny - również podchorążowie WAT. Jakiś kompleksik kolega ma? (2011/11/12 12:34)