Czyszczenie broni - wskazówki fachowców

/ 3 odpowiedzi
Witam serdecznie, jako że jestem amatorem zwracam się z ogromną prośba o pomoc do fachowców :)
Dwie sprawy:

1. wiatrówka Remington i ogniska korozji (rdza) - czym najskuteczniej można sie pozbyć tego cholerstwa, a jednocześnie nie zdewastować powłoki stalowej wiatrówki.

2. Broń biała i pare zdjęć:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na pierwszym zdjęciu mamy do czynienie z jakimś osadem na prawdopodobnie powierzchni z mosiądzu, czym to najskuteczniej usunąć i czy jest to w ogóle możliwe.
Drugie, trzecie i czwarte zdjęcie to znowu jakis biały osad, który miejscami nawet wżera się w powierzchnie, proszę o jakieś rady.
radko7

Na prawdę nikt nie jest w stanie wrzucić kilku wskazówek? (2017/07/03 21:44)

niebora

Istnieje wiele metod usuwania korozji. Jednak to nie wszystko - trzeba potem przedmiot zakonserwować. Na podstawie zdjęć trudno jest coś doradzić. Zajmuję się renowacją i konserwacją od 30 lat i zawsze jak mam do zrobienia jakiś przedmiot przez kilka dni myślę jakie metody wybrać, co zrobić, by ingerencja w oryginalną substancję przedmiotu była jak najmniejsza. Jeśli prześle Pan na priva dokładne zdjęcia przedmiotów w dużej rozdzielczości, to postaram się coś doradzić. (2017/07/08 16:15)

radko7

Wykonam dokładne zbliżenia części wymagających i prześlę to Panu, dziękuje za odzew. (2017/07/09 16:09)