Czy walther P-38 Denix mieści się w kaburze twarde

/ 10 odpowiedzi
Tak jak w temacie. Jeśli nie to czy miękka kabura jest lepsza? Pozdrawiam!
molik

Sorka temat ucieło :P. Temat powinien być ,,Czy Walther P-38 Denix mieści się w kaburze twardej Sturma?

(2012/07/17 20:59)

telewizor

A propos P38 dołożę  jeszcze jedno pytanie: w jakim konkretnie okresie były używane kabury miękkie? Miały zastąpić twarde czy były przeznaczone dla niższej szarży? (2012/07/18 22:42)

molik

Z tego co wiem kabury miękkie miały zastąpić twarde pod koniec wojny bo poprostu łatwiej się je wytwarzało (np. nie trzeba było kształtować skóry) i zużywano mniej materiału. Kabury miękkie zostały wprowadzone bodajże w 1943r.

(2012/07/19 12:12)

kiler

"Jak się popieści, to się zmieści" cytując klasyka. ;-)

A na poważnie -  Denix nie domknie się w fabrycznej kaburze Sturma. Aby osiągnąć sukces trzeba popracować nad kaburą (zwłaszcza nad klapą) denaturatem. Robiłem to dość dawno, ale na pewno znajdzie się tu ktoś kto zna tę technikę i poda szczegóły. W każdym razie da się to zrobić bez widocznych szkód dla kabury (u mnie jedynie troszkę wystaje gulka w klapie nad kurkiem).

(2012/07/19 12:44)

molik

Dzięki :D, ale za radą jednego z moich kolegów zaopatrze się w tą replikę http://www.repliki-kloda.com/produkty_niemcy.html. Napewno jest lepsza pod względem podobieństwa z oryginałem tylko znowu nasuwa się to samo pytanie-czy Denix się zmieści? (2012/07/19 18:46)

wicmann

A u mnie P38 denix się zmieściło bez problemu w twardej kaburze :) (2012/07/19 19:38)

Ricardo

W kaburze od Marka Kłody się mieści. Kabura twarda do P38 produkcji sturma jest fatalna i tylko z daleka i po ciemku przypomina to czym ma byc z założenia (2012/08/21 07:49)

harnas

Kłoda  szył do niedawna kieszonki na dodatkowy magazynek w kaburze na podstawie drewnianego klocka  który był za krotki w stosunku do oryginalnego wymiaru magazynka- Kabura  którą dostałem   po zainstalowaniu w.w magazynka  nie domykała się   wiec też tak do końca  kolorowo z tą kabura z Repliki Kloda  nie jest. (2012/08/21 10:23)

Ricardo

Byc może, moje doświadczenia pochodzą z kaburą jego produkcji sprzed lat 4. Natomiast na własny użytek nabyłem bardzo dobrą replikę u jednego z azjatyckich producentów na ebayu i tej nie brakuje niczego, wszystko się mieści, również zapasowy magazynek, a kształt samej kabury jest ok. (2012/08/21 10:57)

Kermit512

Mieści się. Ja mam i wszystko ładnie pasuje ;) (2012/08/21 13:06)